Agata Młynarska, Ewa Mańkowska, Lidia Geringer de Oedenberg...

  Agata Młynarska, Ewa Mańkowska, Lidia Geringer de Oedenberg na Wrocławskim Forum Kobiet (ZDJĘCIA)

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie Forum Kobiet, 27 czerwca 2013
  1/8
  przejdź do galerii

  Wrocławskie Forum Kobiet, 27 czerwca 2013 ©Marcin Hołubowicz

  W stolicy Dolnego Śląska trwa Wrocławskie Forum Kobiet. Ma ono łączyć kobiety, które odniosły sukces w biznesie, nauce, kulturze czy polityce i pokazać, że kariera nie jest tylko domeną mężczyzn. Spotkanie prowadzi Agata Młynarska, a wśród gości są m.in. Ewa Mańkowska, Lidia Geringer de Oedenberg czy Ewa Michnik.
  To pierwsza edycja tego niezwykłego forum we Wrocławiu. Ideą jest ukazanie rosnącej roli kobiet w życiu społecznym i gospodarczym na konkretnych przykładach przedstawicielek płci pięknej działających w regionie, ale także i na terenie Polski czy Europy. - W Polsce nie jest łatwo budować kobietom poczucie własnej wartości – mówiła Agata Młynarska, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna. – Na tym świecie wciąż zdecydowanie lepiej żyje się facetom.
  Jednak kobiety w każdym wieku potrafią być kreatywne. Ważne, żeby się nie załamywać i nawet trudną sytuację, jak choćby utratę pracy, przekuć na sukces – radziła prowadząca, dodając, że dobrze jest znaleźć pracę, w której nie liczy się nasz wiek, ale nasze doświadczenie.

  Spotkanie oficjalnie rozpoczęła Ewa Mańkowska, wicewojewoda Dolnego Śląska, humorystycznie wymieniając kilka zdań, które zasłyszała od innych kobiet np. "my kobiety jesteśmy aniołami, a gdy nam się podetnie skrzydła, zawsze możemy lecieć dalej na miotłach". Następnie rozpoczęły się rozmowy z zaproszonymi przez Agatę Młynarską gośćmi.

  Europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg opowiadała o początkach swojej kariery zawodowej, podkreślając, że życie każdego z nas może wciąż ulegać zmianie. Przypominała o swoich studiach na kierunku Informatyka i cybernetyka, które rozpoczęła po szkole muzycznej. Wspominała też wyjazd za mężem - na 6 lat na Madagaskar. - Zajęłam się tam malowaniem, stając się jednocześnie największą, bo chyba jedyną, polską artystką-malarką na Madagaskarze – opowiadała z uśmiechem. Później pracowała 15 lat w telewizji czy prowadziła słynne Wratislavia Cantans, aż trafiła do polityki. - Teraz mam plan na kolejne 10 lat, ponieważ za rok może się okazać, że nie będę już w parlamencie europejskim. Ważne, żeby każdy z nas bez względu na płeć mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć sam do siebie, że wszystko jest możliwe, bo chcieć to móc – podkreślała Geringer de Oedenberg.

  Forum potrwa do godziny 14.00. Wśród zaproszonych gości na spotkanie przybyły również:
  - Marta Kopaczyńska - doktor habilitowany w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie, biocybernetyka i inżynieria biomedyczna (Instytut Inżynierii Biomedycznej i Pomiarowej Politechnika Wrocławska)
  - Ewa Michnik – dyrektor Opery Wrocławskiej
  - Patricia Popławska - prezes Clarena.
  W spotkaniu wziął również udział pan Marek Pasztetnik – prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej, organizator Forum.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bez wtyk u byłych komuchów

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

   oraz ich kolesi nic by nie zrobiły i nie osiągnęłyby sukcesów
   Dlaczego nie ma "Norymbergi" dla komuchów?

   Nie dajmy się ogłupiać polskiej TV i oglądajmy Katarzynę Dowbor (która ma ją gdzieś,bo...rozwiń całość

   oraz ich kolesi nic by nie zrobiły i nie osiągnęłyby sukcesów
   Dlaczego nie ma "Norymbergi" dla komuchów?

   Nie dajmy się ogłupiać polskiej TV i oglądajmy Katarzynę Dowbor (która ma ją gdzieś,bo jest zależna nieoficjalnie od PO) w nowym wydaniu:
   http://www.youtube.com/user/Media2000Corpzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   forum

   rozsądek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

   Koleś, w łeb się stuknij. Niektóre z nich są za młode na Twoje insynuacje i naprawdę nie potrzebują facetów do kariery, a tym bardziej byłych komuchów ani innych popaprańców

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama