Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim. Spór między Beatą...

  Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim. Spór między Beatą Szydło, a byłym belgijskim premierem

  Krzysztof Marczyk, Tomasz Plaskota, Maciej Deja (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Beata Szydło w Strasburgu
  1/12
  przejdź do galerii

  Beata Szydło w Strasburgu ©Fot. European Union

  DEBATA O POLSCE W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM ONLINE | DEBATA O POLSCE W PE TRANSMISJA | DEBATA O POLSCE W EUROPARLAMENCIE NA ŻYWO | W Parlamencie Europejskim zakończyła się debata o stanie demokracji w Polsce. - Spór o TK ma charakter polityczny. Chcemy być czempionem UE - mówiła w wystąpieniu pani premier Beata Szydło.

  Debata o Polsce w PE | TRANSMISJA NA ŻYWO | Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim
  - Uważam, że Polska nie zasługuje na to, żeby być w tej chwili oceniana przez Komisję Europejską, bo nie są w Polsce łamane prawa człowieka ani zasady demokratycznego państwa. Wszystkie sprawy realizowane są zgodnie z konstytucją - powiedziała we wtorkowy wieczór w Parlamencie Europejskim premier Beata Szydło, podsumowując wcześniejszą debatę o Polsce.


  - Jesteśmy suwerennym państwem, wolnym narodem. Staramy się tej wolności strzec bo zbyt wiele za tę wolność zapłaciła.

  Nauczyła też nas nasza historia, że nasze polskie sprawy powinniśmy załatwiać w naszym polskim domu, bo ilekroć załatwialiśmy je poza - źle na tym wychodziliśmy - mówiła Beata Szydło. Dziwiła się, że w trakcie dyskusji padło tak mało pytań o kwestie trybunału konstytucyjnego czy ustawy medialnej w Polsce. Zmiany dotyczące tych dwóch dziedzin były powodem dyskusji o Polsce w Europarlamencie.

  Szydło mówiła, że ta dyskusja powinna się toczyć w Polsce, a nie w Strasburgu: - Spór polityczny jest podstawą debaty demokratycznej, jest podstawą demokracji ale toczmy ten spór tam, gdzie jest na to miejsce - w polskim parlamencie. Najlepszym dowodem na to, że polskie państwo jest państwem demokratycznym jest to, że nawet przybywając tu, w czasie polskiej demokracji, polscy obywatele mogą wyrażać swoje niezadowolenie w czasie manifestacji.

  - Przyjeżdżam jako premier demokratycznego państwa zatroskana o to byśmy wspólnie wypracowali taki model, by nie toczyć debat, które nie mają podstaw, po to by je toczyć. Ale przyjeżdżam także po to, bo mam głębokie poczucie odpowiedzialności nie tylko za to co dzieje się Polsce, ale także za to, co dzieje się w Europie - dodała.

  Premier Szydło odniosła się także do kwestii uchodźców. - Szanujemy państwo prawa i szanujemy decyzje podjęte przez rząd poprzedni. To wielkie wyzwanie dla Europy. Zróbmy wszystko by Europa rozwijała się w spokoju i by była wspólnotą suwerennych, równych, sprawiedliwie rządzonych państw. Polski rząd nie zrezygnuje z programu do którego zobowiązaliśmy się podczas wyborów. Polacy wybrali właśnie taki program. Wybrali nas. Wygraliśmy, bo tak zdecydowali Polacy i będziemy realizować ten program na który Polacy dziś czekają, bo nie mają niestety poczucia, że było wystarczającej sprawiedliwości dla wszystkich. Chcemy Polski równych szans, polski rozwoju.

  - Przyszliśmy do Europy, która była dla nas marzeniem. Mamy wiele trudności, musimy pokonać jeszcze wiele trudności, ale chcemy to robić. Jesteśmy zdeterminowani.

  Wspomniała też słowa byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także Jana Pawła II. - „Nie lękajcie się” - powiedział. - Nie lękajmy się budować równej, sprawiedliwej Europy. Zróbmy to wszyscy razem, uczyńmy wszystko by każdy Europejczyk miał równe szanse i by czuł, że jest równo traktowany. Polak nie zasługuje na to, by być na cenzurowanym. Jestem tutaj i uważam, że moim obowiązkiem w stosunku do mojego państwa, ale i w stosunku do Parlamentu Europejskiego, do Komisji Europejskiej, przyjechać tutaj i rzeczowo wyjaśnić jak idą sprawy w Polsce, bo to jest potrzebne dla wszystkich - podsumowała.


  ***

  Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Agencji Informacyjnej Polska Press, o debacie o sytuacji w Polsce w PE:

  Wystąpienie szefa MSZ Holandii, Berta Koendersa w imieniu holenderskiej prezydencji dość enigmatyczne i wyważone. Nie byłem zdziwiony tym, co powiedział pierwszy wiceszef Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, wcześniej wypowiadał się krytycznie na temat Polski. W zasadzie powtórzył w łagodniejszej formie to, co wcześniej mówił. Widać było, że stanowiska sceptycznego wobec naszego kraju nie zmienił.

  Natomiast pani premier Szydło mówiła długo i dobrze. Mówiła dłużej niż przedstawiciel prezydencji i pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, ale też należy podkreślić było to wystąpienie szefa rządu bardzo ważnego kraju w Unii Europejskiej, wystąpienie polityka, która ma poczucie wagi swego kraju, a także ma poczucie demokratycznego mandatu i tego, że jego rząd jest niesiony głosami i wolą obywateli o takim wyniku wyborów zdecydowali.


  ***

  - Ja nie jestem demokratą, demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam - mówił podczas debaty w Parlamencie Europejskim nt. sytuacji w Polsce Janusz Korwin-Mikke. - Chcieliście demokracji, to ją macie. Demokracja to tyrania większości. PiS mając poparcie większości będzie robił to, co chce - kontynuował. - A poza tym sądzę, że UE powinna być zniszczona - zakończył.  ***


  - Przyznaję , że słowa pani premier brzmiały dosyć wiarygodnie. Argumentowała syntetycznie i racjonalnie. Nie powiedziała jednak nic nowego – ocenił wystąpienie premier Szydło dr hab. Kazimierz Kik. OTO CAŁA JEGO WYPOWIEDŹ.

  ***

  Wystąpienie Beaty Szydło na forum Parlamentu Europejskiego:  Dziękuję za umożliwienie rzeczowej i merytorycznej debaty.

  Dla nas jest ważne, by rozwiać wasze wątpliwości.

  Wprowadzamy zmiany dlatego, że polscy obywatele opowiedzieli się w demokratycznych wyborach za nimi.

  Mówię do was w imieniu polskich obywateli dla których wolność, równość, sprawiedliwość i suwerenność są wartościami niezbywanymi. Walczyliśmy o to przez długie lata i na tych filarach chcemy budować rozwój naszego państwa.

  Chcę, żebyście byli przekonani, że jesteśmy i chcemy być częścią Europy.

  Głosy oceniające Polskę, nasze państwo, rząd i obywateli wynikają z niedoinformowania. Mam nadzieję, że są one w mniejszości. Wiemy doskonale, że tylko Europa zjednoczona siłą swoich państw jest gotowa mierzyć się z wyzwaniami, jakie przed nią stoją.

  Polacy są gotowi wspierać Europę w tych działaniach. Jesteśmy częścią Europy. Mamy swoją historię, trudną, jak wspomniał pan Koenders, za co bardzo dziękuję. Przelewaliśmy krew nie tylko w obronie swojego kraju, ale też innych państw.

  Walczyliśmy o wolność i Europa nauczyła nas, że to nasza wolność jest najważniejsza i nigdy z niej nie zrezygnujemy.

  Po tych latach transformacji nie najlepiej się żyje. Może to państwa zaskoczy, ale w Polsce jest problem z bezrobociem, szczególnie wśród młodych. Niektóre dzieci marzą, by zjeść ciepły posiłek nie tylko w szkole. A ludzie starsi stają przed dylematem – wykupić leki, które muszą brać, czy zachować ostatnie pieniądze.

  Trzeba uczyć się od tych, którym się powiodło, więc wzorem dla nas jest wiele państw Europy. Chcemy stworzyć wszystkim równe szanse, do tego jesteśmy zobowiązani. Chcemy być aktywnym członkiem UE. Polska od wieków poważała rządy praworządności. Jako pierwsi w Europie uchwaliliśmy Konstytucję i nic się w związku z tym nie zmieniło. Cieszę się, że mogę do państwa mówić, ale myślę, że sprawie polskiej nie potrzeba aż tak wiele czasu. Są poważniejsze problemy. Mam nadzieję, że po tej debacie wyjdą państwo z przeświadczeniem, że Polska jest silnym i rozwijającym się państwem.

  Trybunał ma się dobrze, pracuje i nic się nie dzieje. Nasze reformy w niczym nie odbiegają od uregulowań obowiązujących w innych krajach Europy. Musieliśmy zmienić ustawę, bo poprzednia koalicja uchwaliła ustawę umożliwiającą wybór 14 z 15 sędziów. Niekorzystnie o takim przypadku wypowiadała się Komisja Wenecka. Nasza ustawa umożliwia wskazanie 8 z 15 sędziów przez opozycję, bo szanujemy ją.

  Warto wyraźnie podkreślić, że trwająca wokół Trybunału polemika ma charakter polityczny, nie prawny, dlatego powinniśmy tę sprawę rozwiązać w Polsce, deklaruję gotowość rozmów z opozycje w tym celu.

  Działania poprzedniego rządu doprowadziły do pogorszenia sytuacji w mediach publicznych, o czym niejednokrotnie wypowiadały się różne instytucje, w tym Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, a także Komisja Wenecka.

  Obecnie rząd pracuje nad kolejną nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji.

  Szanowni państwo, rząd RP jest otwarty na dialog i na debatę. Chcemy budować w oparciu o debatę również z opozycją, dobrą przyszłość Polski. Chcemy wspólnie rozwiązywać polskie problemy i chcemy czuć wsparcie Unii Europejskiej. Jestem gotowa odpowiedzieć na wszystkie państwa pytania. Polska to piękny kraj, Polacy to wspaniały naród. Chcemy być czempionem UE, to są nasze marzenia, na których realizację tak długo czekaliśmy.
  Jestem przekonana, że w dialogu i porozumieniu będziemy budować wspólną przyszłość UE.


  ***

  Szef MSZ Holandii Bert Koenders podczas debaty o Polsce w PE:
  Dzisiejsza debata jest wywołana środkami, które wdrożył rząd polski. Te środki dotyczą Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych. Wiadomo, że stanowią one bardzo ważny element demokracji. Pluralizm i wolność mediów stanowią fundamentalny filar demokracji.

  Demokracja i zasady poszanowania prawa są pierwszoplanowe dlatego powinnyśmy się ich trzymać. Żaden kraj nie ma monopolu na cnotę. Mamy oczywiście nasze trudności, ale musimy po prostu je rozpoznawać i poprawiać. Na tym polega demokracja.


  ***

  Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, powiedział w swoim wystąpieniu, że
  Komisja musiała rozpocząć procedurę praworządności wobec Polski ze względu na wydarzenia wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Dodał, że należy się przyjrzeć nowej ustawie medialnej.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (214)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widze ze szczujnia Pisowska opanowala forum i juz ujada zajadle.

   otto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Kiedy lecicie do Smolenska modly ogprawic pisiory ,jakos cicho w tym temacie. D*** starch scisnol bohaterom i najwiekszym znawcom prawdy w galaktyce. Czym to ta wasza pani premier urzeklaPE...rozwiń całość

   Kiedy lecicie do Smolenska modly ogprawic pisiory ,jakos cicho w tym temacie. D*** starch scisnol bohaterom i najwiekszym znawcom prawdy w galaktyce. Czym to ta wasza pani premier urzeklaPE ?????? ogolnikami, kretactwami, brakiem wiedzy w sparawch TK , nieodpowiadaniem na zadane pytania????? Prosze co pisza o tej waszej premier i to nie w Europie tylko w Polsce"Reformy wprowadzane przez PiS mają szansę tylko przy obecności silnego premiera, a ten premier jest bardzo słaby - stwierdził z kolei prof. Paweł Śpiewak. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uklęknij ,pomódl sie

   , (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   i będzisz mądry!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty do kogo piszesz

   genderaku lewaku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   do swojego penisa czy Vaginy jak na UW na gender studies ? Ten Spiewak, twoj prefesorski autorytet , synka na zlodzieja i aferzyste wychowal , a plecie co mu kaza , nawet nie to co mu slina na...rozwiń całość

   do swojego penisa czy Vaginy jak na UW na gender studies ? Ten Spiewak, twoj prefesorski autorytet , synka na zlodzieja i aferzyste wychowal , a plecie co mu kaza , nawet nie to co mu slina na jezyk przyniesie i za pouczenia innych sie zabiera. Wez ty lachnij sie w kopytko razem z tymi autorytetami nie wylaczjac kujonow z UJ, ktory znaklazl sie na 500-tnym miejscu w rankingu uczelni europejskich.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tali klamiecie jak od czasow gdy was wybrano,pani Beato pani powinna siedziec w kosciele a nie w War

   wojok z olowiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Mieszkam w Niemczech i musze stwierdzic ,ze w cale tak nie jest jak mowia Pisiory. Polska podpadla i to dokladnie a w kabaretach widza to tak ,pieniazki z UNI tak ale nie mowcie nam co mamy robic...rozwiń całość

   Mieszkam w Niemczech i musze stwierdzic ,ze w cale tak nie jest jak mowia Pisiory. Polska podpadla i to dokladnie a w kabaretach widza to tak ,pieniazki z UNI tak ale nie mowcie nam co mamy robic bo to sa wewnetrzne nasze sprawy. Skoro tak to powinno w Brukseli brzmiec :
   albo zlotki albo euro jak euro to ale bedziecie sie zachowywac jak europyjczyki a nie jak polacy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wy powinniscie siedziec

   w pierdlach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   od gory do dolu cwele zlodzieje, zule i menele z folkszdojczami takimi jak ty na czele.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wycignales nosek folksdojczu

   z POsladeczkow (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Shultza ? Ty kretynie zbolaly, pieniazki z Polski to wy szwaby ciagniecie , spadaj pedaltzu.Z olowiu masz rzeczywiscie ta zakuta szabska pale hanysie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Beata Super Star

   ramzes (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

   Beata zamiast "szczawiu" przywiozła dobry, solidny polski "miodzik" - i tu szczeny "sekty" opadły ze zdumienia, na widok uczciwego leadera, co swój naród traktuje zgoła poważnie. Je suis Pologne -...rozwiń całość

   Beata zamiast "szczawiu" przywiozła dobry, solidny polski "miodzik" - i tu szczeny "sekty" opadły ze zdumienia, na widok uczciwego leadera, co swój naród traktuje zgoła poważnie. Je suis Pologne - rzekł nie jeden z obserwatorów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo B. Szydło!

   gostek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Brawa i uznanie dla Pani Szydło! Znakomita i rzeczowa reprezentacja polskich interesów! "Na pohybel"
   tym , którzy chcą zaszkodzić Polsce i nam wszystkim, obywatelom!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak!

   kasienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   wytapinie naszej Premier jest bardzo pozytywnie komentowane i zdecydoanie tez wywrlo pozytywne wrazenie na europoslach. Takze akcja infrmacyjna w Politico podjeta przez europoslow Prawa i...rozwiń całość

   wytapinie naszej Premier jest bardzo pozytywnie komentowane i zdecydoanie tez wywrlo pozytywne wrazenie na europoslach. Takze akcja infrmacyjna w Politico podjeta przez europoslow Prawa i Sprawiedliwosci odniosla skutek. Tak trzymac!! I do przodu!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Walka o wpływy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

   To niedobrzy i nieodpowiedzialni ludzie - w tym z rządu -narobili w Polsce rabanu, a nie "Jarek"
   A tak na marginesie:

   W Polsce władzę sprawuje prawowicie i demokratycznie wybrany dwuizbowy...rozwiń całość

   To niedobrzy i nieodpowiedzialni ludzie - w tym z rządu -narobili w Polsce rabanu, a nie "Jarek"
   A tak na marginesie:

   W Polsce władzę sprawuje prawowicie i demokratycznie wybrany dwuizbowy Parlament, jako organ stanowiący -prawodawczy, na czele organu wykonawczego RP Rządu - stoi Premier/ jest to Beata Szydło/, a Prezydentem RP jest Andrzej Duda.
   Trzeba sie uczyć takze po skończeniu szkoły, jeśli sie do jakiejs szkoły - oprócz podstawówki uczęszczało - i nie zabierać publicznie głosu nie mając pojęcia o niczym, także o aktualnych sprawach społeczno-politycznych. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w ostani poniedzialek

   kasienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   w programie Lis na zywo, Schetyna z Lisem naradzali sie otwartymi tekstami publicznie, na wizji jak obalic legalny rzad RP, uzgadniali ze trzeba wypchnac ludzi na ulice i dalej gmerac przeciw...rozwiń całość

   w programie Lis na zywo, Schetyna z Lisem naradzali sie otwartymi tekstami publicznie, na wizji jak obalic legalny rzad RP, uzgadniali ze trzeba wypchnac ludzi na ulice i dalej gmerac przeciw Polsce w instytucjach europejskich.. Chce sie zapytac kiedy wreszcie PROKURATURA postawi tych jegomosci w stan oskazrenia ze stosownego artykulu kodeksu karnego???!!! Kto wreszcie wezmie te cholote za lisie ryje? .. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Syjonizm zabija! - antysyjonistyczna manifestacja pod ambasadą Izraela

   Sobota 23 stycznia o godzinie 12:00, Ambasada Izraela w Polsce ul. Krzywickiego 24, 02-078 Warszawa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Od czasu rozpoczęcia okupacji Palestyny przez syjonistów w 1947 popełnili oni niezliczone zbrodnie na ludności tego kraju. Częstą ofiarą tych brutalnych mordów padają dzieci: rozjeżdżane przez...rozwiń całość

   Od czasu rozpoczęcia okupacji Palestyny przez syjonistów w 1947 popełnili oni niezliczone zbrodnie na ludności tego kraju. Częstą ofiarą tych brutalnych mordów padają dzieci: rozjeżdżane przez czołgi, rozstrzeliwane na ulicach, palone żywcem z użyciem białego fosforu - tak jak w czasie ostatniej inwazji na Strefę Gazy.

   W styczniu 1957 roku ofiarą syjonistycznego mordu rytualnego padł 16-letni Bohdan Piasecki, syn wybitnego polskiego polityka Bolesława Piaseckiego. Zabójstwo syna miało być zemstą za antysyjonistyczne zaangażowanie ojca. Sprawcy porzucili zmasakrowane i przebite sztyletem ciało chłopca w piwnicy warszawskiej kamienicy, po czym uciekli do Izraela.

   23 stycznia razem z nami uczcij pamięć Bohdana Piaseckiego i głośno wykrzycz: PRECZ ZE ZBRODNICZYM SYJONIZMEM!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Robią nas w konia: KOD – przebierańcy, oszuści i prowokatorzy wyciągają ludzi na ulice!

   http://wolna-polska.pl/ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

   Będziemy robić to samo co Orban – tylko precyzyjnie!!!!!!! Społecznymi projektami ustaw!!!!!!

   Art. 4. Konstytucji RP jest przepisany z zapisów o demokracji i z definicji demokracji dlatego jest...rozwiń całość

   Będziemy robić to samo co Orban – tylko precyzyjnie!!!!!!! Społecznymi projektami ustaw!!!!!!

   Art. 4. Konstytucji RP jest przepisany z zapisów o demokracji i z definicji demokracji dlatego jest dla Nas najwyższym prawem.
   Art. 4. Konstytucji RP.
   1. Władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej Polskiej należy do Narodu.
   2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

   Zmiana zasad funkcjonowania Państwa, jest zmianą ustroju w Polsce - (z żydo-komuny na Demokracje) - dlatego inne zapisy oprócz Art. 4. nas nie interesują. Ponieważ tylko Art. 4. Konstytucji RP definiuje nowy ustrój.
   Co w związku z tym odnośnie punktu pierwszego? - Władza oznacza przywilej decydowania.
   O czym decydowania? - O zasadach na jakich ma funkcjonować Państwo – czyli, (zasady funkcjonowania polityków i ordynacji wyborczych).

   Co w związku z tym, odnośnie punktu drugiego część pierwsza? - Naród nie oddaje władzy Politykom, tylko ją sprawuje, społecznymi projektami ustaw, a za pośrednictwem przedstawicieli czyli Polityków te projekty ustaw są wprowadzane w życie albo nie.
   Co w związku z tym, odnośnie punktu drugiego część druga? - Naród sprawuje władzę bezpośrednio, czyli referendum krajowe . Naród decyduje w jakiej kwestii chce zrobić referendum, i czy referendum ma się odbyć - też decyduje Naród, ilością zebranych podpisów pod danym projektem do poddania pod referendum, czyli minimum 500000. - A ogłasza referendum Prezydent.

   Nasza cywilizacja choruje na chorobę cywilizacyjną - na rządzę władzy i pieniądza nad Ludźmi.!!!!!!!!!!!!!!!!

   Trzeba zmienić zasady funkcjonowania Państwa na DEMOKRATYCZNE.

   Wniosek wysyłać i zbierać podpisy do skutku, aż Prezydent ogłosi referendum.!!!!!!!!!!!!!
   POBRAĆ PLIKI PONIŻEJ
   https://www.facebook.com/groups/976326745752915/
   Lub pod tym linkiem: http://www.petycjeonline.com/przebudzenie_-_petycja_do_spoleczenstwa

   Tymi zasadami wyborcy przejmą kontrolę nad politykami. Politycy będą mieli określony zakres kompetencji. Społeczeństwo, społecznymi projektami ustaw będzie zmieniać POLSKĘ. I wtedy będzie prawdziwa demokracja - czyli RZĄDY LUDU. („ i po masonizmie korporacyjnym”)
   Operacja pod kryptonimem ODCINANIE POLITYKOM RYJA OD KORYTA I ZABRANIE KORYTA
   ORGANIZOWAĆ SOBIE DEMOKRACJE.
   Koniec sprzedawania POLSKI po kawałku!!!!!!!!!!!!
   Proszę udostępniać pliki w grupie!!!!!!!
   Do zbierania podpisów pod WNIOSKIEM SPOŁECZEŃSTWA.docxzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re@współczesny głupek, ale żeś sobie z tym nick przywalił...

   i co wprawdzie tak wygląda na pierwszy rzut oka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   Bo już na ten drugi, jest tym widocznym, że wpis i wprawny. Jednak niem. Times jest iście pragmatycznym. Więc niby dlaczego nie ma brać od Petru & Banksters wora kasy za drukowanie ich infantylnych...rozwiń całość

   Bo już na ten drugi, jest tym widocznym, że wpis i wprawny. Jednak niem. Times jest iście pragmatycznym. Więc niby dlaczego nie ma brać od Petru & Banksters wora kasy za drukowanie ich infantylnych ogłoszeń. Inne gazeciska pobierają też sporo za reklamy pokarmu dla czworonogów. Czyli Times może brać także za reklamę Petru.

   Że Times z tymi ogłoszeniami nie ma żadnego umiaru, to też jest prawdą. Ale prawdą i jest, że koniunktura na product Petru jest krótkochwilową, więc dlatego w Times biorą z wora ile wlezie. A zresztą, im więcej z tym Petru opowieści wydrukują, to tym więcej nim znudzenia. Notabene, sam je masz, i nie wspominając nic o wszystkich innych.

   Z kolei pracownicy u tego niem. Timesa prosa nie jedzą, i co zresztą widać od dawna. Chociażby i po tym, że w kampaniach, prezydenckiej i parlamentarnej, pracownicy Timesa, i sam Times, zachowywali się wobec PiS dość wyważenie. I co zapewne nie było dla nich łatwym procesem, kiedy ustawicznie pracują pod naciskiem.

   A słyszałeś, @współczesny głupek, że Królewicz to już dawno poza wdziękami UE, i wraz jego protegująca... Czyli jest szansa, że Królewicz i tego Petru & Ferajna skutecznie z jego PO pogoni. No tak, ale wtedy ten bajerant znowuż od nowa... i szczawiem będzie karmił!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Protest przeciwko wykorzystywaniu utworów Gintrowskiego przez KOD

   do marksistów z Czerskiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5


   Wdowa po Przemysławie Gintrowskim Agnieszka, jego córka Julia oraz Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego wydali oświadczenie, w którym wyrażono "kategoryczny sprzeciw do wykorzystywania utworów...rozwiń całość


   Wdowa po Przemysławie Gintrowskim Agnieszka, jego córka Julia oraz Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego wydali oświadczenie, w którym wyrażono "kategoryczny sprzeciw do wykorzystywania utworów artysty na demonstracjach KOD-u (Komitetu Obrony Demokracji - red.)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama