Niespodzianka we Wrocławiu. Hiszpanie rzutem na taśmę uratowali remis ze Słowenią

Niespodzianka we Wrocławiu. W pierwszym z wtorkowych meczów grupy C Słowenia niespodziewanie zremisowała z Hiszpanią 24:24 (13:10). Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Przed tym spotkaniem mało kto dawał szansę Słoweńcom. Faworyzowani Hiszpanie w pierwszej połowie wyraźnie zlekceważyli Słowenię, a ta grała jak natchniona. Przybysze znad Morza Śródziemnego biegali szybciej i wykazywali się dużo większą determinacją, dzięki czemu na przerwę schodzili prowadząc 13:10. Pierwsze skrzypce grał lewy rozrywający Luka Zvizej, który jeszcze przed zmianą stron rzucił 4 gole.

W drugich 30 min gra stała się bardziej wyrównana. Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć skrzydłowy Victor Tomas, lewy rozgrywający Valero Rivera oraz środkowy rozgrywający Raúl Entrerríos, który fenomenalnymi podaniami obsługiwał swoich kolegów. Na 10 min przed końcem na tablicy w Hali Ludowej widniał rezultat 20:20.

Ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Hiszpanie trafili na 24:24 w ostatniej minucie, a podopieczni Veselina Vujovicia nie zdążyli już przeprowadzić akcji rzutowej.

Materiał oryginalny: Niespodzianka we Wrocławiu. Hiszpanie rzutem na taśmę uratowali remis ze Słowenią - Gazeta Wrocławska