Sport

    Kolejarz Wrocław znów wprowadzał "Modę na Szermierkę"

    Kolejarz Wrocław znów wprowadzał "Modę na Szermierkę"

    Kazimierz Górniak, prezes Kolejarza Wrocław

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Kolejarz Wrocław znów wprowadzał "Modę na Szermierkę"
    1/8
    przejdź do galerii
    W sobotę i niedzielę w Galerii Dominikańskiej, pod okiem pomysłodawców „mody” Sławomira Golca i Jacka Sowy, działacze Kolejarza Wrocław, trenerzy, starsi zawodnicy i rodzice młodych, przy wsparciu Szkoły Podstawowej Nr 23, już po raz szósty zorganizowali ogólnopolska imprezę „Moda na szermierkę”, mająca na celu popularyzację tej pięknej dyscypliny sportu.
    Szczególnie godny podkreślenia jest fakt pracy społecznej wszystkich organizatorów, którzy piątkowy wieczór, cała sobotę i niedzielę poświęcili na przygotowanie, przeprowadzenie i likwidację tej imprezy. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym było bardzo dużo obserwatorów – klientów Galerii Dominikańskiej, oraz najmłodszych którzy chętnie pierwszy raz walczyli na szpady i florety.

    W ciągu dwóch dni w turniejach szpadowych i floretowych dziw czat i chłopców startowało 142 szermierzy z klubów wrocławskich: „Wrocławianie”, „Szpada”, AZS-AWF i „Kolejarza” i „IKS- Jamalex” Leszno , Olimpu Lubin, RMKS Rybnik, Startu Opole, UKS Floret Ruda Śląska.

    Bardzo się cieszę że nasza impreza upowszechniająca tą piękną dyscyplinę sportu cieszy się coraz większym zainteresowaniem szermierzy, kibiców i dzieci - może w przyszłości nowych adeptów szermierki. Jestem nią zachwycony, a szczególnie zbudowany jestem postawą wszystkich organizatorów. Spotkałem wielu znajomych, którzy twierdzili, że impreza jest super, gdyż wiele osób po raz pierwszy zobaczyło walki szermiercze i poznało zasady ich prowadzenia.

    Osobne słowa podziękowania dla sponsorów zawodów, bez których nie moglibyśmy wręczyć najlepszym nagród, upominków i bonów na napoje, przekąski i lody.

    Sponsorem głównym była firma Deichmann–Obuwie. Ponadto wsparły nas firmy: 4D Gelato Caffe, Costa Coffe, Tschibo, Pizza Hut, Lulu Cafe, McDonalds, KFC, „Kurczaki i Pieczywo”, Kuchnia Express Marche oraz dystrybutor sprzętu szermierczego firma Leon Paul Polska.

    Wyniki:

    SZPADA
    DZIEWCZĘTA 2004 I MŁODSI

    Klasik Alicja (RMKS Rybnik),
    Żarek Zuzanna (UKS Start Opole),
    Pelon Patrycja (UKS Start Opole),
    Tercjak Iliwia (KS Szpada Wrocław).

    CHŁOPCY 2004 I MŁODSI
    Ścibich Antoni (RMKS Rybnik),
    Jastrzębski Piotr (UKS Start Opole),
    Armata Jakub (UKS MDK Olimp Lubin),
    Giedroić Jerzy (KS Szpada Wrocław).

    DZIEWCZĘTA 2002-2003

    Zgryźniak Kinga (RMKS Rybnik),
    Pękała Beata (RMKS Rybnik),
    Janelli Zofia (KS Szpada Wrocław),
    Kłopotowska Klaudia (WKSz Kolejarz Wrocław).

    CHŁOPCY 2002-2003
    Gramza Maciej (KS Szpada Wrocław),
    Godlewski Bartłomiej (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Kitliński Bartosz (UKS MDK Olimp Lubin),
    Łucki Kacper (UKS MDK Olimp Lubin).

    DZIEWCZĘTA 1999-2001
    Kes Agata (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Strzelczyk Olga (UKS MDK Olimp Lubin),
    Wróblewska Agata (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Skiba Paulina (UKS MDK Olimp Lubin).

    CHŁOPCY 1999-2001
    Rachwalik Michał (UKS Start Opole),
    Ralko Filip (UKS Start Opole),
    Kałuziński Tomasz (UKS MDK Olimp Lubin),
    Kołpa Piotr (UKS MDK Olimp Lubin).

    FLORET:
    DZIEWCZĘTA – 2005 I MŁODSZE

    Tracz Weronika (KS Wrocławianie),
    Cieślicka Amelia (KS Wrocławianie),
    Szafran Helena (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Telatyńska Bianka (WKSz Kolejarz Wrocław).

    CHŁOPCY 2005 I MŁODSI
    Krawczyński Melchior (KS Wrocławianie),
    Prajzner Mikołaj (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Cendrowski Marceli (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Winkhof Filip (IKS Jamalex Leszno).

    DZIEWCZĘTA 2002-2004

    Ginter Anna (IKS Jamalex Leszno),
    Juszczyk Dominika (UKS Floret Ruda Śląska),
    Januszkiewicz Karolina (IKS Jamalex Leszno),
    Kokosińska Nicola (UKS Floret Ruda Śląska).

    CHŁOPCY 2002-2004
    Ossentowski Mikołaj (IKS Jamalex Leszno),
    Kowalski Jakub (KS Wrocławianie),
    Frącek Maciej (WKSz Kolejarz Wrocław),
    Gajda Arkadiusz (IKS Jamalex Leszno).

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać