Pokazali nowe autobusy miejskie. Na prezentacji pojawili się...

  Pokazali nowe autobusy miejskie. Na prezentacji pojawili się fani komunikacji [ZDJĘCIA]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pokazali nowe autobusy miejskie. Na prezentacji pojawili się fani komunikacji [ZDJĘCIA]
  Wielu mieszkańców pojawiło się na rynku, by zobaczyć nowy nabytek KM Głogów. Autobusy już trafiły na głogowskie drogi
  Pokazali nowe autobusy miejskie. Na prezentacji pojawili się fani komunikacji [ZDJĘCIA]
  We wtorek, 12 stycznia, na głogowskim rynku zostały zaprezentowane trzy nowe autobusy, które od środy weszły do użytkowania w taborze głogowskiej Komunikacji Miejskiej. To trzy pojazdy marki Solaris Urbino zakupione ze środków spółki za kwotę nieco ponad trzech milionów złotych.

  Na prezentacji pojawiło się wielu głogowian. Przechodnie zaglądali do pojazdów, a dzieci bez skrępowania siadały na fotelu kierowcy, aby choć przez chwilę zobaczyć jak to jest zasiadać za kierownicą dużego pojazdu. Na rynku nie zabrakło też ludzi interesujących się komunikacją. Wśród nich byli nie tylko głogowscy fani autobusów, ale też przyjezdni - z Lubina.

  - Jako mały chłopak zamiast chodzić z kolegami na podwórko, chociaż też to robiłem, po prostu jeździłem po nowo budowanym mieście, Piastów, Kopernik, i poznawałem je. A robiłem to autobusami i bardzo je polubiłem. Myślałem na początku, że jestem jakimś dziwakiem, ale potem okazało się, że takich osób jest więcej na całym świecie. Jak widać, trochę jest ich też w Głogowie i okolicach, bo pojawiło się nas tutaj około dziesięciu - mówi Krystian Kryczka z Głogowa.

  Miłośnicy komunikacji pasjonują się nie tylko samymi autobusami, ale też ich powstawaniem, czy tym, jak kończą stare modele. Fotografują oni nie tylko nowe pojazdy, ale też te starsze, jeżdżące po ulicach. W poszukiwaniu ciekawych modeli trafiają też czasem na złomowiska, gdzie fotografują te pojazdy, które już raczej nigdzie nie pojadą. - Praktycznie każde większe miasto ma grupę takich pasjonatów. Niektórzy kupują nawet stare autobusy i je odremontowują - dodaje K. Kryczka.

  Zakupione autobusy podobały się zarówno fanom komunikacji, jak i zwykłym głogowianom. Pojazdy będą się pojawiać na wszystkich liniach. Ich plusem jest to, że mają w pełni klimatyzowany przedział pasażerski, co przyda się zwłaszcza latem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama