Ważne
  Chcesz zgłosić projekt do Wrocławskiego Budżetu...

  Chcesz zgłosić projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego? Zobacz, jak to zrobić

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W tym roku, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału będzie 25 mln zł (o 5 mln zł więcej niż dotąd). 21 mln zł z tej kwoty ma zostać rozdzielonych pomiędzy 14 wydzielonych przez urzędników rejonów łączących od kilku do kilkunastu osiedli, a 4 mln zł przeznaczone będą na projekty ogólnomiejskie.
  Nabór wniosków do WBO 2016 potrwa do 2 marca. W przyszłym roku zmieni się także formuła głosowania - każdy będzie mógł poprzeć dwa projekty ogólnomiejskie i dwa z rejonu (niekoniecznie z tego samego). Miejski projekt będzie mógł kosztować maksymalnie 1 mln zł, a osiedlowe mogą być realizowane jako małe do 250 tys. zł i duże - do 750 tys. zł. Projekty mogą być zgłaszane przez osoby pełnoletnie.

  Przeczytaj więcej:Nowe zasady WBO 2016

  Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się już w poniedziałek w CK Agora, ul. Serbska. Początek o godz. 17. W sumie urzędnicy zaplanowali 14 takich spotkań w różnych częściach Wrocławia.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taki ten budzet obywatelski ze startuja miejskie jednoski i jednostki finansowane przez miasto

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To taka obywatelskosc ala Dutkiewicz.
   Nie mozna mowic Obywatel to jednostka i indywiulum osoby ktora jak najbardziej moze i powinna sie zrzeszac ale jest niezalezna.
   Niezalezne nie sa szkoly,...rozwiń całość

   To taka obywatelskosc ala Dutkiewicz.
   Nie mozna mowic Obywatel to jednostka i indywiulum osoby ktora jak najbardziej moze i powinna sie zrzeszac ale jest niezalezna.
   Niezalezne nie sa szkoly, rowerzysci(z gotowymi projektami od miasta) czy inne jednostki istniejace tylko dzieki temu ze miasto na nich lozy miliony to taka putinowska domokracja obywatelska. W tej rzeczywistosci ciezko sie polapac kto jest malowanych na obywatela a w rzeczywistosci jest oplacany przez miasto. Zeby budzet byl obywatelski trzeba zabronic projektow ktorych benefcjentami i zglaszajacymi sa ogranizacje biorace kase od miastazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo