Wzięli ślub w szkole. Bo tu się poznali

  Wzięli ślub w szkole. Bo tu się poznali

  Ewa Wilczyńska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wzięli ślub w szkole. Bo tu się poznali
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Paweł Relikowski

  Takiego wydarzenia nie było jeszcze w żadnej wrocławskiej szkole. W VI LO przy ul. Hutniczej odbył się dziś... ślub. Joanna i Przemysław powiedzieli sobie "tak" przed szkolną tablicą, bo właśnie w tym liceum się poznali. Woleli szkolne mury niż urząd stanu cywilnego. Parze młodej oprócz rodziny towarzyszyli koledzy ze szkolnej ławy i nauczyciele.
  Skąd pomysł na ślub w szkole? – Chcieliśmy, żeby ta chwila była wyjątkowa, dlatego szukaliśmy miejsca poza urzędem stanu cywilnego. Na początku myśleliśmy o ratuszu, ale to szkoła jest nam bliższa – mówi pani Joanna.

  – Bardzo się cieszymy i jesteśmy bardzo dumni, bo to oznacza, że absolwenci mają dobre wspomnienia z naszą szkołą i wracają do niej w najważniejszych momentach w życiu – nie ukrywa radości Paweł Mitura, dyrektor LO VI.


  Mama pani młodej jest nauczycielką w tej szkole. To właśnie ona zapytała dyrektora, czy jest możliwość, aby Joanna i Przemek pobrali się w liceum. Państwo młodzi chodzili do LO w latach 2004-2007, uczęszczali do jednej klasy. Tu się poznali i już wtedy sobą zauroczyli. Wciąż utrzymują kontakt ze znajomymi ze szkoły.

  – Moja świadkowa też tu chodziła – opowiada panna młoda. – Z LO wiążą się najlepsze wspomnienia naszego życia. To tu spotkaliśmy fantastycznych ludzi - przyjaciół na lata, ale także nauczycieli, którzy byli zaangażowani w swoją pracę – mówi.

  Ślub zorganizowali w holu głównym szkoły, który przystrojono lampkami i zimowymi i drzewkami.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo