Kartka lub list ze znaczkiem Europejskiej Stolicy Kultury...

  Kartka lub list ze znaczkiem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kartka lub list ze znaczkiem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
  1/6
  przejdź do galerii
  Poczta Polska z okazji otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 wprowadza do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy.
  Znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016” o wymiarach 43 x 31,25 mm i nominale 5 zł trafi do obiegu 15 stycznia. Właśnie tego dnia zaczyna się trzydniowy Weekend Otwarcia ESK Wrocław 2016. – Honorujemy miasto, które jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury . Mam nadzieję, że znaczek będzie towarzyszył uczestniko wydarzenia przez cały rok, będąc swego rodzaju posłańcem dobrych słów, wiadomości i informacji – mówiła Bogusława Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki, 7 stycznia w Inforpunkcie Barbara.
  Projektantką znaczka jest Aleksandra Pietrzak, dla której myślą przewodnią było zaznaczenie przenikających się wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu w tym troku. – Na bloczku jest widok Rynku z lotu ptaka, z perspektywy kogoś, kto dopiero tu „przyleciał” i chce zostać na dłużej – tłumaczy Aleksandra Pietrzak. – europejska Stolica Kultury uwodzi też malowniczym dopływem Odry, na znaczku jest więc płynna linia miasta – dodaje. Znaczek zostanie wydany w nakładzie 150 tys. egzemplarzy. Oprócz urzędów pocztowych, będzie go można też nabyć w Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ul. Krasińskiego 1. Jeśli będzie cieszyć się powodzeniem, Poczta nie wyklucza dodruku. W Infopunkcie Barbara przy ul. Świdnickiej 8c już można się podpisywać na pamiątkowej, sztywnej karcie pocztowej ze znaczkiem. W miejscu adresata widnieje napis: „Europo! Polsko! Kierunek Stolica :)”. Krzysztof Maj, dyrektor Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zachęcił do uczestnictwa w Weekendzie Otwarcia.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znaczek

   m. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ... nie zachwyca mnie ten znaczek, nazwisko autora powinno być jeszcze większymi literami !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jacek Barski to fajny facet.

   Gtyr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ESK nie jest fajne.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama