VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog - Wrocław: od...

VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog - Wrocław: od 17 sierpnia bilety

Małgorzata Matuszewska

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Krystyna Meissner prowadzi festiwal od początku jego istnienia

Krystyna Meissner prowadzi festiwal od początku jego istnienia ©Paweł Relikowski

17 sierpnia w południe rusza sprzedaż biletów na VIII edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Najtańsze bilety już za 25 złotych. "Gwałt porządkuje świat", "Miłość burzy porządek" - wokół dwóch haseł Krystyna Meissner, dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław, buduje siódmą edycję imprezy.
Krystyna Meissner prowadzi festiwal od początku jego istnienia

Krystyna Meissner prowadzi festiwal od początku jego istnienia ©Paweł Relikowski

Bilety ulgowe kosztują od 25 do 50 zł (na Francuzów 70 zł), normalne 40-70 zł (na Francuzów 100 zł). Bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu (www.dialogfestival.pl), poprzez strony: www.biletin.pl, www.eventim.pl oraz w kasie Impartu, przy ul. Mazowieckiej 17, w salonach Empik, Saturn i Media Markt.
W czerwcu Krystyna Meissner zdradziła tylko dwa nazwiska reżyserów, którzy jesienią przywiozą do Wrocławia swoje spektakle.
To Krzysztof Warlikowski i Johan Simons z Holandii. - Są przedstawicielami nowego festiwalowego nurtu, w którym będziemy prezentować twórców bardzo znanych i cenionych. Krzysztof Warlikowski pokaże Oczyszczonych, Johan Simons był już na festiwalu z Życie snem Calderona - opowiada Krystyna Meissner. Reżyserzy przywiozą po dwa spektakle.
Oczyszczeni według Sary Kane mieli prapremierę 12 lat temu we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. - Obaj reżyserzy zajęli się twórczością Sary Kane (brytyjskiej dramatopisarki, przedstawicieli brutalizmu - przyp. red.). To, co u Warlikowskiego jest wzruszające, u Simonsa groteskowe i jeszcze bardziej mroczne - tłumaczy Meissner.
VII edycja Festiwalu Dialog - Wrocław to 16 przedstawień z 8 krajów świata, 8 spotkań z wybitnymi światowymi artystami i intelektualistami, wykłady specjalne, debaty i panele.
Skąd się wzięło hasło Gwałt porządkuje świat? - Gwałt oznacza przemoc, ale negatywne działanie może być początkiem dobrego, bo rodzi bunt - twierdzi Krystyna Meissner. "Reżyserzy zaproszeni do udziału w VII edycji Festiwalu Dialog - Wrocław interesują się nie tylko mechanizmami rodzenia się przemocy, ale przede wszystkim jej uwodzącą siłą. Gwałt jest widowiskowy. Gwałt ze swoją transgresyjną siłą jest atrakcyjny. Gwałt pozwala przekroczyć granicę tego, co powszechnie akceptowalne" - tak Krystyna Meissner zaprasza publiczność do dialogu nad otaczającą nas rzeczywistością. - Diagnoza rzeczywistości stawiana przez twórców teatralnych jest mroczna, a nawet groźna - mówi.
Hasłem ostatniego dnia festiwalu jest Miłość burzy porządek. Wśród zaproszonych do dyskusji intelektualistów będą: Philip Zimbardo - słynny amerykański psycholog społeczny i Zygmunt Bauman - socjolog i filozof.
Festiwal Dialog - Wrocław to przegląd sztuk dramatycznych. Jest jednym z niewielu w Europie, które koncentrują się na teatrze dramatycznym, choć nie odrzuca sztuki z pogranicza perormance’u, tańca, muzyki. Ale Krystyna Meissner jest przekonana, że teatr dramatyczny wymaga specjalnej uwagi, bo to w nim ogniskują się zarówno źródła, jak i efekty eksperymentów realizowanych w innych dziedzinach wypowiedzi artystycznej.
Festiwal organizowany jest przez Biuro Festiwalowe Impart 2016. Jego tegoroczny budżet składa się z dotacji miejskiej (2 mln 600 tys. zł), dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (800 tys. zł) oraz grantu z Goethe Institut (15 tys. euro).

CZYTAJ WIĘCEJ O FESTIWALU

FESTIWAL TEATRALNY DIALOG WROCŁAW – PROGRAM I BILETY

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
*

ep (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

„wymuszona ekstaza - baalizacja”

z ba’al weź jedno „a”
zrób –„o” omni modo
„ob”
„obaluctio” z „obducere” dla „obedientia”:
omnia serviliter pro dominatione
oblekcja
obelisk zamienia na...rozwiń całość

„wymuszona ekstaza - baalizacja”

z ba’al weź jedno „a”
zrób –„o” omni modo
„ob”
„obaluctio” z „obducere” dla „obedientia”:
omnia serviliter pro dominatione
oblekcja
obelisk zamienia na aszery
okrąg złamany
opal czy onyks
owal jak mara nasłany
o liberte! que de crimes on commet en ton nom!
o-bój omen promień
raz tylko się umiera, i to na czas tak długi
orbitą przez jamę kostną przez mózg
ordynacja – organ – optym(al)izacja
nauczyli wszechgrupę przysięgać na ba’ala –
- ochlokracja
okluzja
a w odeonie odaliska śpiewała odę - „o liberte! que de crimes on commet en ton nom…”
okluzja trwała –
- on apprend a hurler …avec les loups
opal o-bój omen
opcja
owal obój opal
ornament – uczyłem się nazywać
odyseja i kolana się nie ugięły przed ba’alem,
i … usta go nie ucałowały
- O!, krzyczałem z Jeremiaszem -
Na życie Pana:
tak łatwo się nie umiera

nie zamieniaj Ciała Pana

O U S I A
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
muzyczka

idol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 23 / 23

http://www.youtube.com/watch?v=gkS4Ol_bhEk

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Skandal !

"ö" (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

>...teatr dramatyczny wymaga specjalnej uwagi, bo to w nim ogniskują się zarówno źródła, jak i efekty eksperymentów realizowanych w innych dziedzinach wypowiedzi artystycznej.

W tym kontekście,...rozwiń całość

>...teatr dramatyczny wymaga specjalnej uwagi, bo to w nim ogniskują się zarówno źródła, jak i efekty eksperymentów realizowanych w innych dziedzinach wypowiedzi artystycznej.

W tym kontekście, brak "Pomarańczyka" na liście festiwalowych propozycji to skandal... zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo