Ważne
  Grzegorz Schetyna na czele Platformy? Czy bedzie polityczne...

  Grzegorz Schetyna na czele Platformy? Czy bedzie polityczne trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku?

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grzegorz Schetyna na czele Platformy? Czy bedzie polityczne trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku?

  ©Krzysztof Kapica

  Czy Dolny Śląsk czeka w najbliższym czasie polityczne trzęsienie ziemi? Po – niemal pewnym - objęciu szefostwa w Platformie Obywatelskiej przez Grzegorza Schetynę? Zdaniem naszych rozmówców niewiele na to wskazuje. Choć liderem PO w regionie jest skonfliktowany ze Schetyną Jacek Protasiewicz. Choć wojewódzkim samorządem rządzi koalicja ze środowiskiem politycznym Rafała Dutkiewicza, której Schetyna nie chciał. Ale zwaśnione platformiane szeregi złączyć może wspólny wróg: Prawo i Sprawiedliwość.
  Grzegorz Schetyna na czele Platformy? Czy bedzie polityczne trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku?

  ©Krzysztof Kapica

  W Sylwestra rano Tomasz Siemoniak, wałbrzyski poseł i były szef MON, wycofał się z kandydowania na szefa Platformy i wezwał swoich zwolenników do głosowania na Schetynę. Dziś już jedynego kandydata w wyborach na szefa partii. Na Dolnym Śląsku jawnie wspierano Siemoniaka. Był tu kilka tygodni temu na spotkaniu. Nawet koalicjant PO prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił, że jak Siemoniak wygra, to on zapisze się do PO.

  Co teraz? - Poważnie rozważam apel Tomasza Siemoniaka i oddanie głosu na Grzegorza Schetynę – mówi portalowi gazetawroclawska.pl poseł Jacek Protasiewicz. Ostrzega też przed próbami destabilizowania sytuacji we władzach regionu. - PiS – mówi – tylko czyha na to, by przejąć władzę.

  Grzegorz Schetyna: Od porażki w Karpaczu po władzę w PO

  – "Platformersi" uświadomili sobie, że mogą przegrać nie tylko wybory, ale być albo nie być partii. Wobec tego trzeba wybrać twardego lidera i krzyknąć: wodzu, prowadź! – komentuje dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz.


  - Grzesiek jest realistą. Będzie musiał się jakoś z Jackiem porozumieć i współpracować – mówi polityk PO związany ze Schetyną. Mają wspólny cel – mówi. I dodaje, że rezygnacja Siemoniaka, to dobra decyzja. Bo Platformie – zajętej wewnętrzną walką o władzę – elektorat zaczął odpływać choćby do Nowoczesnej Ryszarda Petru. Dlatego – zdaniem mojego rozmówcy – dzisiejszy czas nie nadaje się na rozpętywanie kolejnej wewnętrznej awantury.

  - W PO jest teraz taka atmosfera, że wszystkie ręce na pokład – mówi nam marszałek województwa Cezary Przybylski. - Rozmawiałem z koalicjantami nic tej koalicji nie zagraża – dodaje.

  Siemoniak rezygnuje ze startu na szefa PO. Poparł Schetynę

  A może Schetyna mógłby spróbować jakiejś formy współpracy z PiS-em? – W życiu – ucina takie spekulacje polityk PO związany z Jackiem Protasiewiczem. Choć - zaraz po przegranych przez PO wyborach – politycy PiS-u komplementowali Schetynę. – Ze schetynowcami łatwiej się dogadać – przyznaje ważny polityk PiS-u. I mówi, że widziałby formułę współpracy w regionie w ramach jakiegoś pozapartyjnego politycznego środowiska.

  Ale to mało możliwe. Na wspólnej konferencji prasowej Siemoniaka i Schetyny mówiono o „nadzwyczajnej sytuacji” - kroczącym zamachu stanu. Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek współpracę z PiS-em.

  A Rafał Dutkiewicz? Co dalej z koalicją w Sejmiku i wrocławskiej Radzie Miejskiej - gdzie większość ma klub Platformy z Dutkiewiczem? Na pytanie o możliwe przejęcie władzy w PO przez niechętnego mu Schetynę odpowiada krótko i tajemniczo: - Wypada życzyć powodzenia.

  Sam Grzegorz Schetyna też krótko: Sylwester jest, Nowy Rok w poniedziałek proszę.  Czytaj także

   Komentarze (106)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ten człowiek już się ośmieszył....

   Waldi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   ten człowiek już się ośmieszył....szmelcarz donosiciel do kolesiów w Europarlamencie ! na Polskę ! Ciekawie że jest zawsze uśmiechnięty!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja bym chcial paczkę przekazać

   Xiąc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Siostrze Bernadetcie. Gdzie ona teraz? https://www.youtube.com/watch?v=VsELdViTZiQ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zabrać baranom

   robert825 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   subwencie to skończy sie ten cyrk za nasze pieniądze

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chyba trzeba być naiwnym, aby uznawać, iż wskazany kandydat wzniesie PO do nieba, i cóż obok PiS

   Jowita (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Nie, PO do żadnego nieba nie wzniesie! Gdyż pokrótce wyjdzie raczej na znany model Mr Rakowskiego: "Sztandar PO przenieść dostojnie do archiwum". I należałoby też w końcu zaprzestać w PO...rozwiń całość

   Nie, PO do żadnego nieba nie wzniesie! Gdyż pokrótce wyjdzie raczej na znany model Mr Rakowskiego: "Sztandar PO przenieść dostojnie do archiwum". I należałoby też w końcu zaprzestać w PO zaciemniać, że sekcja Petru & Company, i która niby liberalna, to jest jakaś inna liberalna PO, a nie już ta znana lewicowa.

   A zatem, Petru & Company należy na powrót wcielić do PO. I następnie, Petru powołać w organie łącznym na wodza. Jeżeli liczne Spółdzielnie PO tak mieć nie chcą, bo wtedy interes wiele mniejszym, wówczas można na tego CEO powołać kogoś z zewnątrz, i który wraz z nieposzlakowaną opinią. A na uwadze, kogoś takiego bez znamion korupcji i złego image.

   Tym CEO w PO równie dobrze mogłaby i być warszawska blond na High Heels. Owa blond już niedowiarkom PO w prezydenckiej kampanii wskazała, a nikt inny nim nie był, że naczelny PO umoczy wybory prezydenckie. W innym razie, jak też przy mniejszym intelekcie i znajomości PO, rzeczona nie stawiałaby proporca PO na posadzce studia tuż przy swych rasowych kończynach, i obutych w eleganckie trzewiki. Jest w-ską tajemnicą poliszynela, że rzeczona dama ma układy znaczniej korzystniejsze, niż jakikolwiek prowincjusz poza stołeczny. Czyli PO dalej ma wybór, i naturalnie, jeśli zechce tak poczynić.

   Acha, a jak w-ska blond akcesu do PO nie przyjmie, wtedy jest do dyspozycji jeszcze i inny partyjny menadżer, i zwie się Leszek Miller. Owa persona legitymizuje się, i cóż w partyjnym biznesie tym nieodzownym, wszystkim koniecznym, bo: czytelną wszystkim osobowością, czytelną charyzmą, czytelną i zrozumiałą retoryką, czytelną i niematerialną ideowością, czytelnym zawodowym doświadczeniem, małym stopniem konfliktowości, dużym wyrobieniem środowiskowym i medialnym, dość wysoką kulturalnością, umiejętnością postępowania z konkurencją, etc.. etc…

   I cóż obecnie tym najistotniejszym, jest ówże: monsieur Leszek Miller nie donosi, więc wewnętrzno-partyjnych relacji i boleści, do ich rozstrzygnięcia na obcych dworach! A przynajmniej, taki przypadek donosów nie jest tym ogólnie znanym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szto diełat'???

   ja-cóśtylkodwiebuteleczki, ra-chablisisushi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Jak żyć???????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   grzesiu na czele

   stefan gryniewicz bereza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Grzesiu na czele czyli placz matki nad zafajdanym dzieckiem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Noworoczna przepowiednia

   Konrad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 18

   Rada, której Grzegorz Schetyna zapewne nie potrzebuje, bo jest świetnym politykiem i wytrawnym graczem, który posiada wyjątkową intuicję polityczną - rzecz bardzo rzadko spotykaną.
   To raczej moja...rozwiń całość

   Rada, której Grzegorz Schetyna zapewne nie potrzebuje, bo jest świetnym politykiem i wytrawnym graczem, który posiada wyjątkową intuicję polityczną - rzecz bardzo rzadko spotykaną.
   To raczej moja wizja na najbliższe miesiące i kolejne lata.
   Jestem głęboko przekonany, że Schetyna zrobi porządek w szeregach partii, zarówno w kraju, jak również na Dolnym Śląsku. Zresztą, nie ma innego wyjścia. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby próbował budować partię od nowa z ludźmi, którzy wbili mu nóż w plecy, a jego nazwiskiem wycierali sobie buty. Takich ludzi trzeba izolować politycznie, bo gdy nadarzy się pierwsza lepsza okazja zdradzą go po raz kolejny. I Grzegorz Schetyna o tym dobrze wie. Jest też kwestia wiarygodności nowego przewodniczącego PO, który ostro, i moim zdaniem słusznie, krytykował koalicję z obozem Rafała Dutkiewicza. Miejscy radni Platformy Obywatelskiej traktowani są wyłącznie przedmiotowo i stali się pośmiewiskiem dużej części wyborców. Dutkiewiczowi trzeba postawić stanowczy warunek, albo realne współrządzenie miastem, albo PO przechodzi do opozycji.
   Grzegorz Schetyna posiada jeszcze jedną zaletę, potrafi wygrywać. Czasem przegrywa bitwy, ale wygrywa wojny. Po karpackim puczu, nieliczni wierzyli, że Schetyna zdoła się jeszcze podnieść z kolan. Minęło kilkanaście miesięcy i odrodził się, jak Feniks z popiołów. Myślę, że to obecnie jedyny polityk PO, który ma szansę stanąć do walki z PiS –em i wchłonąć niczym nie wyróżniającą się Nowoczesną. I tak będzie ☺.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PAN BÓG WYBACZA - SCHETYNA NIGDY...

   Ewa Koch (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   ...nie byłoby w tym nic dziwnego , że chce się policzyć z tym na Dolnym Śląsku od których dostał solidnego kopa , to jego sprawa i przegranej partii PO (tak wygląda walka o władzę w partii, po...rozwiń całość

   ...nie byłoby w tym nic dziwnego , że chce się policzyć z tym na Dolnym Śląsku od których dostał solidnego kopa , to jego sprawa i przegranej partii PO (tak wygląda walka o władzę w partii, po trupach do koryta)...ALE...to co wygadywał ostatnio ,a przede wszystkim obecnie...TO JUŻ NIE SĄ ŻARTY - TO JEST PRZESTĘPSTWO !!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I dobrze, trudno wybaczyć to co zrobili i jak wycinali ludzi z PO od Sch.

   Królowa Pik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Jestem oburzona tym jak traktowali i odwoływali ludzi ze stanowisk. Pamiętam jak obiecywali, że nie będzie zmian, dwa tygodnie nie minęły karuzela stanowisk się rozpoczęła. Ogłaszane były plany,...rozwiń całość

   Jestem oburzona tym jak traktowali i odwoływali ludzi ze stanowisk. Pamiętam jak obiecywali, że nie będzie zmian, dwa tygodnie nie minęły karuzela stanowisk się rozpoczęła. Ogłaszane były plany, przyspieszenia i co? NIC. Czekam na rychłe zmiany oraz na to, że nie którzy znikną z przestrzeni publicznej
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   popopo

   Zarakuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Lekki kop. ale krew sie nie poleje, w końcu Jacek troche wie o biznesach byłych przyjaciół i ich małżonek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przywrócić obozy pracy !!

   za działanie na szkodę Pąństwa, za malwersację (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

   i za taką działalność 5 lat gułagu i szybko by się przyzwoitości i uczciwości nauczyli.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecane

   Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

   Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

   Gmina Krośnice - tu się wypoczywa

   Gmina Krośnice - tu się wypoczywa

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem