Życzenia noworoczne 2016. SMS na Nowy Rok dla najmniej...

  Życzenia noworoczne 2016. SMS na Nowy Rok dla najmniej ważnych? (SAVOIR-VIVRE)

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Urbańska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Życzenia noworoczne 2015/2016. Najpiękniejsze oryginalne życzenia na Nowy Rok 2016 możemy znaleźć wszędzie. Pytanie jednak brzmi kto pierwszy powinien
  1/2
  przejdź do galerii

  Życzenia noworoczne 2015/2016. Najpiękniejsze oryginalne życzenia na Nowy Rok 2016 możemy znaleźć wszędzie. Pytanie jednak brzmi kto pierwszy powinien złożyć życzenia na Nowy Rok? Młodszy czy starszy? Kobieta czy mężczyzna? Jakie życzenia na Nowy Rok wypada składać? ©Sławomir Kowalski

  Życzenia noworoczne 2015/2016. Najpiękniejsze oryginalne życzenia na Nowy Rok 2016 możemy znaleźć wszędzie. Pytanie jednak brzmi, kto pierwszy powinien złożyć życzenia na Nowy Rok? Młodszy czy starszy? Kobieta czy mężczyzna? Jakie życzenia na Nowy Rok wypada składać? Czy można wysłać życzenia SMS-em czy lepiej zadzwonić i złożyć życzenia na Nowy Rok?

  Sonda

  Życzenia noworoczne, życzenia na Nowy rok 2016 - jak je złożysz?

  Życzenia na Nowy Rok - ważna sprawa. Czy savoir-vivre mówi coś o składaniu życzeń? Kto pierwszy powinien złożyć życzenia noworoczne? Czy ma znaczenie, czy takie życzenia na Nowy Rok pierwsza składa kobieta czy mężczyzna? Czy można składać życzenia noworoczne "hurtowo"? Jakie życzenia na Nowy Rok złożyć? O to wszystko zapytaliśmy doktora Stanisława Krajskiego - doktora nauk humanistycznych, filozofa i historyka filozofii, specjalistę od savoir-vivre'u, autora 33 książek i ponad 700 publikacji (w tym 4 książek z savoir-vivre'u i ponad 100 artykułów z tej dziedziny).

  ŻYCZENIA NOWOROCZNE SAVOIR-VIVRE
  Życzenia noworoczne składamy chętnie, kiedyś częściej osobiście, dziś zazwyczaj przez SMS, maila, Facebooka czy Twittera. O czym to świadczy? Okazuje się, że nasza wygoda - bo tak można nazwać wysłanie życzeń na Nowy Rok esemesem - może kogoś urazić. Bo najważniejsi są Ci, którym składamy życzenia osobiście.

  ZOBACZ KONIECZNIE: Życzenia noworoczne 2016 - fajne i nowe wierszyki z życzeniami


  Sposób składania życzeń uzależniamy od podziału naszych znajomych - informuje specjalista od dobrych manier Stanisław Krajski i dzieli znajomych na najważniejszych - najdroższych naszemu sercu oraz tych drugiej i następnych kategorii.
  - Życzenia noworoczne dla tych najważniejszych składamy osobiście lub dzwonimy do nich. Ci nieco mniej ważni powinni dostać kartkę z życzeniami na Nowy Rok, ale wysłaną w kopercie - to wtedy również jest oznaką, że o kimś myślimy, że jest ważny, bo postaraliśmy się - tłumaczy nam Stanisław Krajski i dodaje, że między życzeniami osobistymi, kartkami w kopercie a esemesami, mailami czy Facebookiem jest jeszcze trzecia kategoria - kartka bez koperty.

  Życzenia noworoczne przez SMS, mailowo, czy przez Facebooka. Czy wypada składać życzenia "hurtowo"?
  Okazuje się, że najczęściej stosowana przez nas dziś kategoria życzeń noworocznych, czyli życzenia SMS-owe, mailowe czy facebookowe według savoir-vivre'u zarezerwowane są dla tych najmniej ważnych! To ostatnia kategoria, którą wskazuje doktor Stanisław Krajski - czyli ludzie, których mało znamy - ale o nich pamiętamy. Im możemy wysłać życzenia esemesem czy umieścić ich nazwiska w zbiorowym poście na Facebooku. Moda wysyłania esemesowych życzeń noworocznych może więc komuś, dla kogo savoir-vivre jest ważny, sprawić przykrość, bo osoba ta może poczuć się dla nas mało ważna! Na wysyłanie kartki w kopercie jest już trochę za późno, ale może w takim razie lepiej zadzwonić, nyż wysyłać krótką wiadomość.

  ZOBACZ KONIECZNIE: Życzenia noworoczne 2016. SMS-y na Nowy Rok 2016 (NAJPIĘKNIEJSZE, ŚMIESZNE, POWAŻNE, OFICJALNE)

  CZYTAJ DALEJ: ŻYCZENIA NOWOROCZNE - KTO PIERWSZY JE SKŁADA - MĘŻCZYZNA CZY KOBIETA? MŁODSZY CZY STARSZY? O CZYM PAMIĘTAĆ SKŁADAJĄC ŻYCZENIA NA NOWY ROK?
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zyczenia noworoczne

   bbn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   „To był dobry rok!” – stwierdził prezydent IV RP pod koniec 2016 r. I miał rację. Mimo początkowych euroszykan i zmasowanego ataku zachodnich mediów, częściowego embarga i prób nakładania sankcji...rozwiń całość

   „To był dobry rok!” – stwierdził prezydent IV RP pod koniec 2016 r. I miał rację. Mimo początkowych euroszykan i zmasowanego ataku zachodnich mediów, częściowego embarga i prób nakładania sankcji ekonomicznych. O ich porażce zdecydowało stanowisko Konfederacji Międzymorza, luźnego sojuszu państw Europy Centralnej i Wschodniej, powołanego po szczycie NATO w Warszawie, na którym do wspólnoty obronnej przyjęto Ukrainę.

   W rocznicę wyborów, 25 października, uchwalono nową konstytucję, wprowadzającą w Polsce system prezydencki i ordynację mieszaną – połowa posłów miała zostać wybrana w okręgach jednomandatowych, a połowa z list partyjnych. W powtórzonych w listopadzie wyborach samorządowych wyłoniono również w głosowaniu powszechnym prezesów sądów i prokuratorów. Ideologia gender została zabroniona na równi z faszyzmem i komunizmem. Powołano też Trybunał Narodowy w celu osądzenia afer i zbrodni III RP. Uchwalenie ustawy zasadniczej stało się możliwie po rozpadzie Platformy Obywatelskiej, jak się okazało – trwale niezdolnej do wyłonienia silnego przywództwa. W rozsypkę poszła również tzw. Nowoczesna PL. Jednocześnie po utracie immunitetów i mandatów poselskich kilkunastu posłów byłej koalicji, którym udowodniono korupcję i działanie na szkodę państwa, do parlamentu weszło sporo nowych posłów, chętnych do działania w biało-czerwonym zespole. Po zrealizowaniu zapowiedzianych reform poparcie dla rządu sięgnęło jesienią 70 proc. PSL praktycznie przestał istnieć.

   Kończący kadencję Donald Tusk zwrócił się z prośbą o azyl w Peru.

   W obliczu wielkich starć na tle religijnym, które latem wraz z nową wielką falą uchodźców nastąpiły na terenie Francji i Niemiec, do Paryża przybyły oddziały amerykańskie, a bratniej pomocy Niemcom udzieliły państwa Międzymorza pod kierownictwem Polski, Czech i Węgier, a część ich wojsk pozostała na stałe w bazach na terenie dawnej DDR. Zrewidowano projekt klimatyczny na rzecz zalesienia i rekultywacji Sahary poprzez stworzenie wewnętrznego morza, nad którym postanowiono osiedlić wszystkich muzułmanów niechcianych w Europie. Równocześnie po referendach przeprowadzonych w większości krajów europejskich przywrócono karę śmierci za terroryzm.

   Jesienią pucz wojskowy w Rosji obalił prezydenta Władimira Putina. On sam do końca roku nie został odnaleziony. Przypadkowo zbiegło się to z wydaniem w Warszawie i Waszyngtonie ostatecznego raportu komisji Nowaczyka–Szuladzińskiego–Biniendy.

   W maju ukazał się ostatni numer „Gazety Wyborczej”. Koncern Agora ogłosił bankructwo, a część dziennikarzy przeszła do pisemka – organu Komitetu Obrony Demokracji pt „Żołnierz Wolności”. TVN wystawiona na giełdzie przeszła w ręce wielu prywatnych akcjonariuszy, a w Polsacie większość właścicielską uzyskały spółki skarbu Państwa.

   „To był dobry rok, ale liczę, że następny, 2017, będzie, z Bożą pomocą, jeszcze lepszy” – zakończył swoje wystąpienie Prezydent.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spierdalaj trolu!

   Sram na ciebie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Spierdalaj trolu!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama