Kolec na podium mistrzostw Europy

Wojciech Koerber
Jeden medal przywieźli biało-czerwoni z rozegranych we francuskim Bourges szermierczych mistrzostw Europy do lat 17.

Po brązowe krążki sięgnęła drużyna florecistów w składzie Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław), Damian Koper, Mikołaj Basiński (obaj AZS AWF Poznań) oraz Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

W ćwierćfinale Polacy, z podopiecznym Zbigniewa Koerbera, pewnie pokonali Rosjan 45:27. W półfinale potknęli się jednak o Niemców (33:45), by w bezpośredniej walce o podium rozprawić się z Wielką Brytanią (45:27). W finale Włosi pokonali Niemców 45:33.

Dodajmy, że szóste miejsce wywalczyły nasze szpadzistki, wśród których znalazły się dwie wychowanki Weroniki Medyńskiej z AZS-u AWF-u Wrocław: Kamila Strug i Karolina Marcinkowska. Uwaga na tę pierwszą! Ma dopiero 15 lat, a wcześniej - w turnieju indywidualnym - uplasowała się na świetnej, szóstej pozycji.

Brąz florecistów pozwolił polskiej reprezentacji na zajęcie siódmego miejsca w klasyfikacji medalowej championatu. Na czele drabinki znaleźli się Włosi, którzy ostatniego dnia rywalizacji triumfowali nie tylko we florecie chłopców, ale też w szabli dziewcząt.

W czasie świąt Wielkiej Nocy irlandzki Belfast będzie gospodarzem mistrzostw świata do lat 17 i 20. Skład naszej ekipy na tę imprezę nie jest jeszcze znany, lecz wysłanie tam np. brązowej drużyny florecistów byłoby najlepszą nagrodą z Polskiego Związku Szermierczego. I kolejną szansą dla Kolca na medal wielkiej imprezy.