Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Derbowe emocje za punkt

Michał Sałkowski
Ostatnie minuty derbów Dolnego Śląska były w całej rozciągłości kwintesencją nieprzewidywalności piłki ręcznej Piotr Krzyżanowski
Chrobry Głogów - Miedź Legnica 24:24 (12:10). O mały włos, a byłaby legnicka niespodzianka.

Sobotnie starcie dolnośląskich ekip zasługuje na łatkę: zrywy i przestoje. Raz rządził Chrobry, a nie minęło kilka minut, gdy karty rozdawała Miedź. Żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swojego stylu gry dłużej niż na kilka minut i skończyło się tak, jak się zaczęło - remisem.

Chrobry prowadził do przerwy 12:10 i wydawało się, że na starcie drugiej odsłony powiększy przewagę. Psikus. To Miedź zdobyła pięć bramek z rzędu. Chrobry zaczął jednak pogoń i po bramce Achruka w 47 minucie mieliśmy 18:18.

Potem działy się rzeczy niezwykłe. W dużej mierze dzięki dwóm karnym Skrabani wyszła na 24:21 (58 min). I zamiast dowieźć wynik, zaczęła tracić piłki. Skorzystał z tego po dwakroć Szymyślik, skorzystał Achruk i remis nabrał cech rzeczywistości.

- Zagraliśmy dobre spotkanie w obronie i w ataku na bardzo trudnym terytorium Chrobrego. Przegrywaliśmy dwoma trafieniami do przerwy, a wyszliśmy na czoło trzema. Przez straty i grę w osłabieniu nie udało się wygrać. Przed nami mecz z najbliższym rywalem o utrzymanie - Azotami Puławy. Ciężki, ale do wygrania - mówi trener Miedzi Mirosław Sanecki.

Chrobry walczy przed fazą play-off o jak najwyższe miejsce i stosunkowo łatwiejszego rywala w walce o górne szczeble. Łatwiejszego, czytaj: byleby nie Vive Kielce Bogdana Wenty. Choć z drugiej strony, skoro w ostatnim meczu rundy zasadniczej przegra z Zagłębiem, a Azoty wygrają w ostatniej kolejce z Miedzią, to i poza ósemką mogą się znaleźć.

Miedź natomiast ciuła punkty dla utrzymania, bo szczęście w tym sezonie omija ją szerokim łukiem. Jeśli już przegrywa, to najczęściej jednym, dwoma trafieniami, a gdy ma triumf o koński paznokieć, to... patrz: końcówka meczu z Chrobrym.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 24:24 (12:10).
Kary: 18-16 minut.
Widzów: 1500.
Sędziowali: A. Rajkiewicz, J. Tarczykowski (Szczecin).
Chrobry: Zapora, Musiał - Paluch 3, Żak, Świtała 8, Kuta 1, Łucak 1, Szymyślik 4, Jasiński, Misiaczyk, Stodtko 1, Żmurko 3 (3/5 karne), Wita 2.
Miedź: Kryński, Majchrzak - Ścigaj 6, Kavaliov, T. Fabiszewski, Szuszkiewicz, Będzikowski 1, R. Fabiszewski 4, Grębosz, Skrabania 7 (6/7 karne), Szabat 2, Brygiel 1, Petela 3.