Płatna strefa będzie mniejsza

  Płatna strefa będzie mniejsza

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Płatna strefa będzie mniejsza

  ©Grażyna Szyszka

  Od stycznia zmniejszy się Strefa Płatnego Parkowania. Z kilku ulic znikną parkometry.
  Płatna strefa będzie mniejsza

  ©Grażyna Szyszka

  Od nowego roku wchodzi w życie uchwała dotycząca Strefy Płatnego Parkowania w naszym mieście. Decyzją radnych miejskich zostanie ona okrojona o 154 miejsca parkingowe.

  Od 1 stycznia 2016 roku ze strefy zostają skreślone ulice: Poczdamska, Grunwaldzka, Słowiańska przy byłym budynku Banku Zachodniego (reszta ulicy nadal będzie strefą płatną), Morcinka tylko odcinek od ulicy Długosza do wieżowca nr 4, część ulicy Morcinka (przy kompleksie „Mogador” pozostanie nadal strefą, w której obowiązują opłaty).

  - Mieszkańcy wymienionych ulic, których abonamenty po 31 grudnia będą ważne, mają prawo do zwrotu kosztów za niewykorzystany okres pod warunkiem zwrotu abonamentu - informuje Aneta Laskowska, kierownik biura Płatnej Strefy Parkowania i w razie pytań zaprasza do biura w pawilonie nr 11 na targowisku przy Wałach Chrobrego.

  Strefa została zmniejszona na wniosek prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza, który jeszcze w kampanii wyborczej obiecywał zweryfikowanie ulic objętych płatnym postojem.

  - Korekta strefy została wykonana po konsultacjach z przedsiębiorcami, którzy skarżyli się, że płatne parkingi odstraszają im klientów - mówi Marta Dytwińska - Gawrońska z urzędu miasta.

  Jednak nie wszystkich głogowian cieszą takie zmiany. Należą do nich choćby mieszkańcy ul. Morcinka, którym strefa dawała możliwość parkowania przy blokach. Obawiają się, że od stycznia znalezienie wolnego miejsca nie będzie łatwe.

  Okrojenie strefy to nie jedyna zmiana, która wejdzie od stycznia. Zostaną wprowadzone także nowe abonamenty:

  Abonament „Z” - ważny w całej strefie, może być wydany na trzy samochody z tym, że w ramach abonamentu w tym samym czasie z postoju może korzystać tylko jedno auto. Miesięczny koszt to 130 zł.

  Abonament terminowy - ważny jest w całej strefie, wydawany na jeden określony pojazd. Przed zmianą można go było nabyć tylko w opcji miesięcznej za kwotę 100 zł, a od nowego roku będzie również dostępny na pół roku za kwotę 500 zł, a za cały rok trzeba będzie zapłacić 900 zł.

  Mieszkańcy Głogowa, którzy korzystają z samochodów z napędem elektrycznym bądź hybrydowym będą mogli odebrać w biurze obsługi strefy kartę pojazdu elektrycznego. Upoważnia ona do bezpłatnego postoju na wszystkich płatnych miejscach w mieście.

  Od nowego roku przestanie obowiązywać abonament dla osób niepełnosprawnych. Będą oni mogli korzystać z bezpłatnego postoju w SPP na podstawie kart parkingowych.

  SPP działa od marca 2010 roku. Zatrudnia kontrolerów, a trzy osoby obsługują biuro.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama