Piłka nożna. Podbeskidzie - Śląsk 0:1. Wyszarpane zwycięstwo

W ostatnim meczu w tym roku Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i wyszedł ze strefy spadkowej. To była pierwsza wygrana WKS-u w Bielsku w Ekstraklasie. Górale tymczasem pozostają wciąż jedyną drużyną bez trzech punktów u siebie w tym sezonie.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali goście, którzy szybko udokumentowali to bramką Petera Grajciara, który po podaniu Jacka Kiełba płaskim strzałem pokonał Zubasa. Śląsk spokojnie mógł przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale brakowało skuteczności.

W drugiej części z każdą minutą Podbeskidzie zyskiwało przewagę. Wrocławianie się cofnęli, ale świetnie grał duet stoperów Celeban - Kokoszka. Sytuacja się skomplikowała, gdy za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Grajciar. Bielszczanie atakowali jednak chaotycznie i nie potrafili wykorzystać ponad 10 min gry w przewadze. Bilans Szukiełowicza w lidze jest zatem bardzo dobry - dwa mecze i dwie wygrane.

W poniedziałek wieczorem pojawiła się plotka, że rezygnację ze stołka prezesa Śląska Wrocław złożył Paweł Żelem. - Nic o tym nie wiem - powiedział nam Włodzimierz Patalas, szef rady nadzorczej klubu. Sam zainteresowany też zaprzeczył, jakoby odchodził z Oporowskiej. - Cały czas pełnię swoje obowiązki i nic się póki co nie zmieniło - napisał nam Żelem. No cóż - zobaczymy. Jeśli zmienią się właściciele, to pewnie i tak będą chcieli zmienić zarząd.