Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy

  Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy

  DAB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy
  1/3
  przejdź do galerii

  ©KWP Wrocław

  Policjanci z komisariatu na Krzykach zatrzymali dwóch mężczyzn o fałszowanie banknotów o nominałach 50 i 100 złotowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podrobionych pieniędzy oraz drukarki, na których prawdopodobnie były wytwarzane.
  Sprawcy fałszywymi pieniędzmi płacili za towary wystawiane na portalach aukcyjnych. Spotykali się ze sprzedającymi w okresie od 8 do 15 grudnia br. - Podejrzewani byli kompletnie zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy, tym bardziej, że zostali zatrzymani na terenie miasta w jednej z taksówek - nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

  W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyznach fałszywy banknot o nominale 50 złotych. Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń jednego z zatrzymanych zabezpieczono dwie drukarki, na których prawdopodobnie były wytwarzane „podróbki”.  Policjanci dotarli do innych osób pokrzywdzonych w podobnych okolicznościach. - W sumie zabezpieczono kilkadziesiąt banknotów o nominałach 50 i 100 złotowych. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Ma ona charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania – dodaje Zaporowski.

  Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odzyskają

   Szeryf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Każdy zabezpieczony przedmiot utracony w wyniku przestępstwa wraca do właściciela. Jest jeden warunek: trzeba ten przedmiot odnaleźć. Szmaciarze może puścili w lombardzie więc jak się uda...rozwiń całość

   Każdy zabezpieczony przedmiot utracony w wyniku przestępstwa wraca do właściciela. Jest jeden warunek: trzeba ten przedmiot odnaleźć. Szmaciarze może puścili w lombardzie więc jak się uda namierzyć skup, sprawa będzie prosta. Jeżeli przedmioty trafiły do prywatnych osób będzie gorzej, tylko rutynowe kontrole telefonów przez policję są w stanie taki telefon ujawnić. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tępić złodziejstwo!

   Bąbelka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   bardzo dobrze gnojom niech kisną w więzieniu


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda oszukanych

   Xxxc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Szkoda tylko, że pokrzywdzone osoby nie odzyskaja swoich telefonów, ani pieniędzy. Wiem, bo tak powiedzieli mojej siostrze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska język

   trudna być. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Policjanci z komisariatu na Krzykach zatrzymali dwóch mężczyzn o fałszowanie banknotów

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama