Ernest Z. groził ekspedientce pobiciem. Teraz prokurator...

  Ernest Z. groził ekspedientce pobiciem. Teraz prokurator grozi mu więzieniem

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sprawca usiłowania rozboju w salonie gier stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia
  Do Sądu Rejonowego w Głogowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Ernestowi Z. Mężczyzna pod koniec września tego roku sterroryzował pracownicę salony gier przy ulicy Obrońców Pokoju, próbując zmusić ją do wydania pieniędzy z kasetki.

  Oskarżony rzucił się na kobietę z pięściami, ta jednak zaczęła się bronić. Napastnika spłoszyli przechodnie, którzy usłyszeli dochodzące z salonu hałasy. Ernest Z. zaczął uciekać, jednak daleko nie dotarł. Już po kilku minutach wpadł w ręce policyjnego patrolu, wezwanego przez świadków zdarzenia.

  Zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie już inne przestępstwa, dlatego za usiłowanie rozboju odpowie w warunkach recydywy.

  - Jako recydywiście grozi mu zwiększona kara. Normalnie za rozbój maksymalny wyrok to 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywisty górna granica kary to już 18 lat więzienia - mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prokuratury.

  Usiłowanie rozboju w salonie gier było drugim takim zdarzeniem w naszym mieście we wrześniu. Wcześniej do rozboju doszło także na placu 1000-lecia. W tym wypadku sprawca ukradł kilka tysięcy złotych, siłą zmuszając pracownicę salonu do ich wydania. Także tym razem policjantom udało się ująć sprawcę. Akt oskarżenia w jego sprawie również powinien trafić do sądu w najbliższym czasie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama