Ważne
  Aukcje WOŚP 2016. Będzie można wylicytować woodstockową...

  Aukcje WOŚP 2016. Będzie można wylicytować woodstockową gitarę z autografami artystów

  Zdjęcie autora materiału

  Kinga Czernichowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szymon Chwalisz, malarz i grafik, przekazał na aukcję WOŚP gitarę, na której przedstawione zostały wizerunki artystów, występujących podczas ostatniej
  1/9
  przejdź do galerii

  Szymon Chwalisz, malarz i grafik, przekazał na aukcję WOŚP gitarę, na której przedstawione zostały wizerunki artystów, występujących podczas ostatniej edycji Przystanku Woodstock ©Szymon Chwalisz

  Szymon Chwalisz, artysta i grafik, przekazał na aukcję WOŚP gitarę, na której namalował podobizny muzyków, występujących podczas ostatniej edycji Przystanku Woodstock.
  Na instrumencie znalazły się także autografy artystów. Na gitarze podpisali się m.in. Zakk Wylde oraz pozostali muzycy z zespołu Black Label Society. Sam Wylde był pod wrażeniem swojej podobizny i stwierdził , że „jego portret wygląda niesamowicie, zupełnie jak zdjęcie”.

  Na gitarze przedstawiono także wizerunek Jurka Owsiaka. Znalazły się na niej również podobizny: John’a Petrucci’ego (Dream Theatre), Anny Rusowicz, Kamila Bednarka, Wojciecha Waglewskiego i Pawła Marszałka, którzy również przetestowali gitarę podczas występów na festiwalu.

  Dotychczasowe gitary wykonane przez malarza zasiliły konto Fundacji WOŚP na kwotę ponad 25 tys. złotych. Artysta liczy, że w tym roku uda się pobić rekord z poprzednich lat.

  Licytacja potrwa do 14 stycznia 2016 roku (sprawdź szczegóły aukcji). 24. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia 2016 roku.

  Szymon Chwalisz jest malarzem. Od 2003 roku specjalizuje się w technice aerografu. Na co dzień maluje kaski rajdowe, motocykle, samochody, jednak największą popularnością cieszą się malowane przez niego gitary woodstockowe.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wosp - zlodzieje

   słoik Owsiaka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   panie Owsiak najpierw opublikuj Pan dokumenty zgodnie z wyrokiem sądu RP a potem zbieraj Pan pieniądze.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo