Polska - Rosja 21:20. Polska w półfinale mistrzostw świata

PGNiG/x-news
Polska - Rosja 21:20. To był kolejny kapitalny pojedynek w wykonaniu polskich szczypiornistek. Ekipa Kima Rasmussena pokonała Rosję i awansowała do półfinału mistrzostw świata!

Początek dzisiejszego ćwierćfinału mistrzostw świata należał zdecydowanie do podopiecznych Kima Rasmussena. Polki zaczęły odważnie i już po kilku pierwszych minutach prowadziły 4:1. Bardzo dobrze w naszej bramce spisywała się Anna Wysokińska.

Trzeba pochwalić nasz zespół za grę w obronie w tej części meczu. Biało-czerwone zgodnie z tym, o czym mówił przed meczem Rasmussen, szybko wracały do obrony i dobrze się ustawiały. To sprawiało duże problemy szczypiornistkom „Sbornej”, ale z czasem drużyna, która do meczu z Polską nie zaznała smaku porażki na tym turnieju, zaczęła dochodzić do głosu. Rosjanki zbliżyły się do naszych reprezentantek i były bliskie doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie na przerwę to Polki schodziły z dwubramkowym prowadzeniem 11:9.

Drugą połowę nasze panie rozpoczęły tak, że wydawało się, że zaraz będzie po meczu. Do szczelnej obrony dołożyły bardzo wysoką skuteczność i był moment, w którym prowadziły różnicą czterech trafień. Wtedy trener rywalek poprosił o czas, po którym wiele się zmieniło. W grze naszych reprezentantek pojawiła się nerwowość i przez kilka minut nie były w stanie pokonać rosyjskiej bramkarki.

U nas między słupkami pojawiła się Weronika Gawlik i choć odbiła kilka piłek, to w obliczu nieskuteczności w ataku na niewiele się to zdało. Rosjanki w końcu znalazły sposób na sforsowanie naszej defensywy i wyszły na prowadzenie. Od tego momentu gra toczyła się cios za cios: raz trafiały jedne, raz drugie. Kluczowe było ostatnie 10 minut, kiedy to cuda w bramce zaczęła wyprawiać Gawlik. Zmienniczka naszej kapitan została bezsprzecznie bohaterką tego pojedynku. Jej fenomenalna postawa w ostatnich minutach zadecydowała o awansie do półfinału. Polki wygrały 21:20, a zwycięskiego gola rzuciła Monika Kobylińska.

Awans do półfinału oznacza, że biało-czerwone, podobnie jak przed dwoma laty, znalazły się w strefie medalowej. Poza tym zapewniły sobie udział turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

O finał Polki zmierzą się jutro o godz. 18 z Holenderkami, z którymi przegrały w fazie grupowej 20:31.

Polska - Rosja 21:20 (11:9)
Polska: Gawlik, Wysokińska - Kobylińska 6, Stachowska, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 5, Pielesz, Zych, Łabuda, Zalewska 2, Sądej, Stasiak 1, Kulwińska 2, Achruk 2.
Rosja: Siedojkina, Jerochina, Kalinina - Kuzniecowa 4, Dmitriewa 1, Sen, Akopian 4, Wiakieriewa 5, Bobrownikowa, Makiejewa 1, Mariennikowa 1, Bliznowa 1, Czernoiwanenko, Wedekina, Ilina 3, Chmyrowa.