Przed świętami oszuści będą naciągać w sieci

  Przed świętami oszuści będą naciągać w sieci

  Małgorzata Wąsacz

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przed świętami oszuści będą naciągać w sieci

  ©Arkadiusz Dembinski / Polskapresse

  Przed nami okres wzmożonych zakupów. Prezentów pod choinkę będziemy też szukać w internecie. Będziemy kupować nie tylko w sklepach internetowych, ale również u osób prywatnych.
  Przed świętami oszuści będą naciągać w sieci

  ©Arkadiusz Dembinski / Polskapresse

  A jeśli chcemy zrobić zakupy w e-sklepie?  Przede wszystkim sprawdźmy, czy na stronie internetowej sklepu znajduje się komplet informacji. Wiarygodne sklepy nie ukrywają swoich danych rejestrowych takich jak: data założenia sklepu, nazwisko właściciela, numer KRS, adres siedziby sklepu. Poszukajmy tych informacji i sprawdźmy na internetowej mapie, czy podany adres rzeczywiście istnieje i co się pod nim znajduje.


  Uczciwi handlowcy na swojej stronie podają pełne dane kontaktowe, takie jak nr telefonu, adres e-mail, dodatkowe formy kontaktu (GG, LiveChat), numer infolinii.

  Skontaktujmy się ze sprzedawcą przed złożeniem zamówienia, żeby sprawdzić jego autentyczność i dane kontaktowe widniejące na stronie.

  Upewnijmy się też, że sklep internetowy ma regulamin oraz że korzysta z odpowiedniego szyfrowania (oferuje bezpieczne połączenie https przy rejestracji i logowaniu). Jeśli tak, to podczas zakupów, w trakcie składania zamówienia, pojawia się szyfrowane połączenie, charakteryzujące się zmianą adresu z http:// na https://. Dodatkowymi oznakami zabezpieczeń są ikony kłódki lub klucz.

  Liczą się opinie innych kupujących  Przeczytajmy też w sieci opinie innych kupujących na temat e-sklepu, który wybraliśmy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama