Sport

    Plebiscyty. Joanna Linkiewicz najlepsza wśród dolnośląskich...

    Plebiscyty. Joanna Linkiewicz najlepsza wśród dolnośląskich studentów

    WoK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Joanna Linkiewicz, podwójna mistrzyni Uniwersjady w Gwangju (400 metrów oraz sztafeta 4x400 metrów), brązowa medalistka HME z Pragi w sztafecie 4x400
    1/2
    przejdź do galerii

    Joanna Linkiewicz, podwójna mistrzyni Uniwersjady w Gwangju (400 metrów oraz sztafeta 4x400 metrów), brązowa medalistka HME z Pragi w sztafecie 4x400 metrów. ©Joanna Linkiewicz facebook

    We wtorek w gmachu głównym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul. Norwida rozstrzygnięto XIV Konkurs na Najlepszego Studenta-Sportowca i Trenera Akademickiego na Dolnym Śląsku w 2015 roku.
    Kapituła Konkursu pod przywództwem kanclerza wrocławskiej AWF, dr. Zdzisława Paligi, uznała, że był to czas Joanny Linkiewicz (AWF Wrocław), która z Uniwersjady w Gwangju przywiozła dwa złote krążki (400 metrów i sztafeta 4x400 metrów), ponadto rozpoczęła rok od brązowego krążka halowych mistrzostw Europy w Pradze (4x400 metrów).

    WYNIKI:

    NAJLEPSZY SPORTOWIEC-STUDENT

    1. Joanna Linkiewicz (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław), lekka atletyka.

    2. Alicja Tchórz (Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław), pływanie, srebrny medal na mistrzostwach Europy na krótkim basenie (100 metrów stylem grzbietowym).
    3. Rafał Omelko (Akademia Wychowania Fizycznego, Wrocław), lekka atletyka, brązowy medal w biegu na 400 metrów Halowych Mistrzostw Europy.

    KOLEJNE POZYCJE, RÓWNORZĘDNE

    * Agata Ozdoba (Uniwersytet Wrocławski Wrocław), judo, drużynowe wicemistrzostwo Świata.
    * Robert Sobera (Akademia Wychowania Fizycznego, Wrocław), lekka atletyka, brązowy medal w skoku o tyczce na Letniej Uniwersjadzie w Gwangju.
    * Natalia Bajor (Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław, tenis stołowy), złoty medal w turnieju TOP 10 Juniorek.
    * Michał Bąbos (Akademia Wychowania Fizycznego, Wrocław), karate, WKF, mistrz świata shotokan.
    * Mateusz Janik (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych), biathlon, mistrz Polski seniorów.

    DRUŻYNA ROKU:

    AZS Politechnika Wrocławska, brydż.


    NAJLEPSZY TRENER AKADEMICKI

    1. Marek Rożej (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław), lekka atletyka, dwa złote medale Joanny Linkiewicz na Letniej Uniwersjadzie w Gwangju, trener dwukrotnego medalisty Halowych Mistrzostwach Europy - Rafała Omelko.
    2. Marcin Gryka (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych), piłka nożna kobiet, awans do ekstraklasy kobiet ekipy AZS-u PWSZ Wałbrzych.
    3. Dariusz Łoś (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław), lekka atletyka.
    4. Zdzisław Tolksdorf (Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław), tenis stołowy, trzecie miejsce w rozgrywkach ekstraklasy kobiet oraz 17 medali na mistrzostwach Polski, w tym 7 złotych

    WYRÓŻNIENIA ZA SUKCESY W SPORCIE POWSZECHNYM


    NAGRODY RÓWNORZĘDNE

    * Helle Aakva Roer (Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław), jeździectwo, złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski (Ujeżdżenie Profi).
    * Tomasz Durajczyk, Piotr Chodorski, Wojciech Niedźwiecki, Robert Floras (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych, tenis stołowy, złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski drużynowo.
    * Karolina Cierluk (Politechnika Wrocławska Wrocław), kolarstwo górskie, srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski drużynowo.
    * Piotr Kurczab (Politechnika Wrocławska Wrocław), kolarstwo górskie (złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski indywidualnie + srebrny medal na AMP drużynowo).
    * Maciej Bielawski, Stanisław Gołębiowski, Piotr Marcinowski, Adam Waszkiewicz (Politechnika Wrocławska Wrocław), brydż, srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski.
    * Rafał Glapiński - kapitan (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych), koszykówka mężczyzn, brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski.
    * Natalia Woźniak (Uniwersytet Wrocławski Wrocław), jeździectwo, brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski indywidualnie skoki amatorzy + drużynowo.
    * Aleksandra Adamowicz (Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław), jeździectwo, brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski Ujeżdżenie amatorzy.
    * Michał Makowski (Uniwersytet Wrocławski Wrocław), narciarstwo alpejskie, brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski drużynowo.
    * Zuzanna Banaś (Politechnika Wrocławska Wrocław), wspinaczka sportowa, brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski drużynowo.
    * Jędrzej Kowal (Politechnika Wrocławska Wrocław), wspinaczka sportowa, złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski indywidualnie + brązowy medal drużynowo.

    Zarząd Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS podjął również uchwałę o przyznaniu specjalnego wyróżniania dla osób szczególnie zaangażowanych we wspieranie rozwoju sportu akademickiego na Dolnym Śląsku. Otrzymał ją:

    * TADEUSZ POGORZELSKI – prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Wałbrzych.

    Czytaj także

      Komentarze (2)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Zygzak

      Grst (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      A Alicja Tchórz?


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      A umiesz

      czytać, (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      czy tylko pisać?

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać