Ważne
  W piątek (14 czerwca) premiera "Toski" Pucciniego w trzech...

  W piątek (14 czerwca) premiera "Toski" Pucciniego w trzech miejscach Wrocławia

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dramatyczna historia miłosna sławnej śpiewaczki, malarza i szefa tajnej policji zostanie przedstawiona klasycznie, tak, jak chciał Giacomo Puccini - kompozytor "Toski".
  Plakat do "Toski" autorstwa Ryszarda Kai

  Plakat do "Toski" autorstwa Ryszarda Kai ©Ryszard Kaja

  W piątek premiera spektaklu Opery Wrocławskiej. "Toscę" wyreżyserował Pierre-Jean Valentin, a jego wersję zaadaptował Adam Frontczak. Trzygodzinny spektakl zostanie wystawiony w trzech miejscach: I akt w katedrze św. Marii Magdaleny, II akt w budynku Opery Wrocławskiej, III- na Wzgórzu Partyzantów. Każde z miejsc odpowiada tym, w których została umieszczona akcja opery: rzymskiemu kościołowi św. Andrzeja, pałacowi Farnese i zamkowi św. Anioła.

  Przeczytaj rozmowę z autorem adaptacji "Toski"

  "Tosca" miała swoją premierę 14 stycznia 1900 roku w Teatro Constanzi w Rzymie.
  Jej akcja dzieje się 100 lat wcześniej - w czasie, kiedy na polach bitewnych Marengo ważą się losy Włoch - po zwycięstwie Francuzów Austriacy wycofali się z Włoch. Malarz Caravadossi maluje obrazy Marii Magdaleny i zakochuje w śpiewaczce Tosce... We wrocławskiej obsadzie są m.in.: Magdalena Barylak, Barbara Kubiak i Sarah Vardy jako Tosca, Nikolay Dorozhkin i Zdzisław Madej (Caravadossi), Mariusz Godlewski i Bogusław Szynalski (Scarpia). Kierownictwo muzyczne: Tomasz Szreder. Spektakle: 14-16, 21-23 i 28-30 czerwca o godz. 20. Bilety: 180 zł (bilet VIP), 150 zł (normalny, sektor I), 120 zł (ulgowy, sektor I), 100 zł (normalny, sektor II), 80 zł (ulgowy, sektor II).
  Współpraca: KAK

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo