Kłodzko: Dzieci na deszczu podczas ulewy, a ich matka... na...

  Kłodzko: Dzieci na deszczu podczas ulewy, a ich matka... na gazie

  red

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci z Kłodzka zaopiekowali się dziećmi chodzącym po podwórku podczas deszczu. W tym czasie ich mama była w mieszkaniu, ale nie mogła się nimi właściwie zająć, ponieważ była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej 1,8 promila alkoholu we krwi.
  35-letniej kobieta "sprawowała opiekę" nad 4-letnim synem i 8-letnią córką. Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jej mieszkaniu, okazało się, że na kanapie śpi jej konkubent, a ona siedzi przy piecu. Pomimo, że czuć było od niej alkohol i kontakt z nią był utrudniony, wymieniona twierdziła, że jest trzeźwa i dzisiaj nie piła alkoholu.

  Badanie wykazało jednak co innego. Kobieta miała około 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabrali dzieci z deszczu, przebrali w suchą odzież, a następnie przewieźli do Pogotowia Rodzinnego. Ta sama kobieta opiekowała się małoletnimi po pijaku już w zeszłym roku.

  Obecnie policjanci sprawdzają, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

  Często osoby upojone alkoholem zapominają o obowiązku sprawowania pieczy nad dziećmi, a te wymagają ciągłej opieki. Nietrzeźwi rodzice lub opiekunowie narażając swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, w świetle obowiązujących przepisów muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną. W tym przypadku kara ta może wnieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "po pijaku", jak pisze dziennikarz, heh

   Pasikonik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   "Ta sama kobieta opiekowała się małoletnimi po pijaku już w zeszłym roku".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na gazie to NA GAZIE

   qwerty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   a po alkoholu to po alkoholu. Czemu tu jest jako jedno i to samo?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama