Szef lubińskiej policji zrezygnował ze stanowiska

  Szef lubińskiej policji zrezygnował ze stanowiska

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Inspektor Arkadiusz Rawski, który od 2003 roku kierował Komendą Powiatową Policji w Lubinie, złożył rezygnację ze stanowiska ze względu na stan zdrowia.
  Dymisja została przyjęta. Od piątku w jednostce dowodzi nadkomisarz Józef Łuszcz - dotychczasowy zastępca Rawskiego. Zgodnie z procedurą, komendant wojewódzki ogłosi wkrótce konkurs na szefa lubińskiej policji.

  To zaskakująca decyzja, choć już w styczniu po zagłębiu miedziowym krążyły informacje, że Arkadiusz Rawski pożegna się ze stanowiskiem. Dwa tygodnie temu Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej, zapewniał nas, że takich planów nie było i nie ma.

  W jakim stanie Arkadiusz Rawski zostawia Lubin?
  - W statystykach sytuacja wygląda bardzo ładnie - mówi miejski radny Krzysztof Olszowiak, przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego. - Szkopuł w tym, że społeczeństwo Lubina nie ma poczucia bezpieczeństwa. Niewątpliwie policja potrzebuje teraz spokoju, żeby odbudować zaufanie i odzyskać autorytet.

  Zaufanie do lubińskich stróżów prawa najpoważniej nadszarpnęła seria dramatycznych zdarzeń, do jakich dochodzi od drugiej połowy 2008 roku. Policja z trudem radziła sobie z trzema przestępczymi grupami, które bez pardonu walczyły o wpływy w mieście. Gangsterzy podpalali samochody, wywoływali bójki, strzelali do siebie, podkładali ogień pod lokale gastronomiczne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama