Ważne
  Trening Śląska Wrocław już z nowym szkoleniowcem....

  Trening Śląska Wrocław już z nowym szkoleniowcem. Szukiełowicz: Wojowników tu nie ma

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trening Śląska Wrocław z nowym szkoleniowcem Romualdem Szukiełowiczem
  1/12
  przejdź do galerii

  Trening Śląska Wrocław z nowym szkoleniowcem Romualdem Szukiełowiczem ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Z kilkuminutowym opóźnieniem rozpoczął się pierwszy trening Śląska Wrocław pod wodza nowego trenera Romualda Szukiełowicza. Inaczej niż w przypadku treningów prowadzonych przez Tadeusza Pawłowskiego, otwarte dla dziennikarzy było tylko pierwsze pół godziny.
  Pierwszy raz Romuald Szukiełowicz spotkał się z piłkarzami w poniedziałek. Tego dnia trening prowadził jednak jeszcze Dariusz Sztylka, a nowy sternik WKS-u odbył tylko godzinną pogadankę z zawodnikami. Wyjaśnił im co i jak, przedstawił swoje oczekiwania oraz przeprowadził testy socjometryczne. - Musieli wypełnić ankietę, w której odpowiadali na różne pytania: kogo z drużyny zaprosiliby na imieniny żony, z kim najlepiej im się współpracuje na boisku, a z kim najgorzej itp. - wyjaśniał. Także w poniedziałek po rzeczy do klubu przyjechał Tadeusz Pawłowski.  Pierwszą część wtorkowego treningu prowadzili głównie Dariusz Sztylka i Zbigniew Mandziejewicz, nowy asystent na Oporowskiej, który ostatnio pracował w A-klasowym Lotniku Twardogóra (beniaminek, aktualnie 13. - przedostatnie - miejsce w tabeli). Sam Szukiełowicz na murawę wszedł... w dżinsach i początkowo głównie przyglądał się poczynaniom zawodników. Długo rozmawiał też z kapitanem Mariuszem Pawełkiem. Ten nie jest chyba jeszcze w pełni sił po starciu z Pavolem Stano w spotkaniu z Termalicą, bo przede wszystkim truchtał. W zajęciach nie uczestniczył jeszcze kontuzjowany Jacek Kiełb. Wcześniej z murawy zszedł Mariusz Pawelec. Jeszcze nie wiadomo, czy to coś poważnego.

  Byli za to Michał Bartkowiak oraz Marcin Przybylski. Ten drugi z pierwszą drużyną ćwiczy od dwóch tygodni - walczy o swoje miejsce. Ma za sobą debiut w ekstraklasie, ale ostatnie miesiącach spędził w III-ligowych rezerwach.
  - Współpracowników dobrałem pod względem charakteru. Oglądając ostatnie mecze zauważyłem, że wojowników tutaj nie ma. Są natomiast piłkarze umiejący grać w piłkę na poziomie ekstraklasy. Trzeba ich teraz zmusić do określonych działa, do wojny, waleczności, agresji na boisku. Piłka nożna to sport dla facetów. Jeśli dołożą to, czego od nich oczekuję, to umiejętności mają z pewnością wyższe niż na drugą ósemkę - mówił Szukiełowicz na pierwszej konferencji prasowej.

  - Nie jestem od komentowania decyzji zarządu - powiedział Szukieł pytany o ostatnie zmiany trenerów na Oporowskiej. - Jeśli chodzi o Tadka (Pawłowskiego - przyp. JG), to gdy dowiedziałem się, że jest taka opcja, pierwszy telefon wykonałem do niego. On powiedział: „Szerokiej drogi, trzymam za ciebie kciuki”. Decydującą rozmowę odbyłem wczoraj (w poniedziałek). Też zadzwoniłem do Tadka powiedzieć, że prawdopodobnie się dogadam z klubem. Stwierdził, że w porządku i że życzy mi wszystkiego najlepszego - zdradzał kulisy swojego zatrudnienia Szukiełowicz. Co ciekawe powiedział, że pierwszy kontakt z klubu miał już w czwartek, a zatem dzień po tym, jak Śląsk przejął Grzegorz Kowalski. Ten po krótkim epizodzie w Śląsku wróci prawdopodobnie do pracy w III-ligowej Ślęzie Wrocław.

  Nowy opiekun WKS-u stwierdził, że jego zdaniem „nie jest to koniec przygody Tadka w Śląsku”. - To jest osoba na tyle ważna dla tego klubu, że szkoda byłoby nie wykorzystać jego umiejętności i zaangażowanie - powiedział. Od siebie dodamy, że coraz częściej słyszy się plotki, iż Pawłowski mógłby zająć się Akademią Piłkarską Śląska. Ma doświadczenie z Austrii, a jeszcze zanim zastąpił Stanislava Levego, to na Oporowskiej już rozmawiał z Pawłem Żelemem, by objąć taką funkcję.
  Szukiełowicz stwierdził, że jest za wcześnie, by mówić o zimowych transferach.

  - Telefon jednak już mi się zapalił, od połączeń menadżerów. Jeden mi powiedział, że ma trzech takich piłkarzy, których w Polsce nigdzie nie ma. Dla mnie jednak po pierwsze liczy się charakter. Szukamy nie wiadomo gdzie - w Brazylii, Argentynie, Kolumbii... A na przykład ja wiem, że Serbowie czy Chorwaci to są nacje z charakterem - mówił.
  Zapowiedział, że Zbigniew Mandziejewicz zrobi przegląd okolicy w poszukiwaniu piłkarzy. Zresztą o swoim byłym podopiecznym - a teraz współpracowniku - mówił w samych superlatywach. - Mandzia to robił wślizgi na pachwinę. Potrafił nawet swojego złapać za gardło. Takich ludzi potrzebuję - wyjaśniał.

  - Piłka nożna „nożna” jest tylko z nazwy. Najważniejsza w niej jest bowiem głowa. Nogi to ważne są w boksie - żeby uciekać. Kiedyś zrobili test na inteligencję Kazimierzowi Deynie i wyszło mu -30, a teraz ma pomnik i mówią na niego ‘profesor’. Bo najważniejsze jest to, co dzieje się na boisku - tłumaczył dość obrazowo trzeba powiedzieć.
  Szukiełowicz szczyci się tym, że przeszedł suchą stopą przez ciężki, korupcyjny okres w polskiej piłce. Mało tego - podczas śledztwa był ekspertem prokuratora. - To mi zaszkodziło, bo to jest taki kraj, w którym biegły jest gorszy od oskarżonego - żalił się.

  Pytany o piłkarzy, którym wkrótce kończą się kontrakty jasno zakomunikował, że nie jest zwolennikiem „Klubu Kokosa”, ale jeśli „nie dogadujesz się z klubem, to nie będziesz grał”. - Piłkarze muszą poczuć odpowiedzialność za Śląsk- zakończył.
  Co ciekawe właściciele Śląska rozmawiali także z Dariuszem Wdowczykiem - był alternatywą dla Szukiełowicza. On jednak okazał się dla klubu zdecydowanie za drogi.

  Twitter - @JakubGuder

  Czytaj także

   Komentarze (30)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahahaha

   tebor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wojownikow nie ma bo zawodnikow nie ma ,hahahahahahahaha.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale się dobrali

   idą na miszcza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Jeden z Foto-Higiena Błyskawica Gać a drugi cudotwórca z Lotnika Twardogóra brawo zarząd widać, że marzy się wielka piłka we Wro

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest taka sama organizacyjna patologia jak z parkingiem Budimeksu przy Hali.

   zoom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Puste miejsca parkingowe? Nie ma problemu, miasto i tak nam zapłaci.
   WKS gra kiepsko, kibiców jak na lekarstwo? Nie ma problemu, Dutkiewicz i tak będzie pompował w klub kolejne miliony podatników.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do pana J.Gubera

   Ajax (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Do pana J.Gubera. Mam nadzieje ze skonczy pan z tym kiczem ktory jest w pana wykonaniu ( czyt. relacje) Jak na razie to ja jestem przekonany ze jest pan adwersarzem pana Zelema i ludzi ktorzy...rozwiń całość

   Do pana J.Gubera. Mam nadzieje ze skonczy pan z tym kiczem ktory jest w pana wykonaniu ( czyt. relacje) Jak na razie to ja jestem przekonany ze jest pan adwersarzem pana Zelema i ludzi ktorzy swiadomie doprowadzaja Slask do upadlosci. Na panskie numery panie Guber sie fani Slaska nie nabiora. Razem z Zelemem wywieziemy i pana panie J. Guber.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kopacze i to z najniższej półki

   Patałachy wont na orliki ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Wojowników nie ma to wont na orlika ! Likwidacja tych patałachów !
   Kretyńskie zachcianki Dupkiewicza finansowane z naszych podatków !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   ere (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Wojowników nie ma, ale przyszedł samiec alfa..?. Może coś zasieje?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oporowska

   Ajax (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Oporowska godzina 1700 trening Slaska. Protest w ta srode. Wszyscy na trening Slaska.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale protest przeciwko czemu>?

   Szybki Lopez (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Ale przepraszam, protest przeciwko czemu? Przeciwko trenerowi? drużynie?
   Zamiast protestować chyba lepiej wesprzeć drużynę w tym trudnym okresie? No tak jest np. w Anglii? trzeba chłopaków...rozwiń całość

   Ale przepraszam, protest przeciwko czemu? Przeciwko trenerowi? drużynie?
   Zamiast protestować chyba lepiej wesprzeć drużynę w tym trudnym okresie? No tak jest np. w Anglii? trzeba chłopaków zmobilizować, żeby znów nam się chciało chodzić na mecze.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No przecież 'wojowniki' to...

   Ferdek Kiepski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   te nasze łysy karki kibolskie...pany śmietnikowe 'ponad wszystko'.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kibol

   prawa ręka boga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   To przyjdź w środę na trening i powiedz to głośno tym kibolom. Kozaku internetowy siejesz afery koperkowe..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   111 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Zwykła gnida albo... pedał...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wygląda mi to

   Hiro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Ze będzie stypa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   xx wiek

   mers52 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Grałem razem z Szukiełem w PKS Odra Wrocław,nigdy nie odpuszczał może będzie takim trenerem.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   123 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ja z nim nie grałem, ale kibicowałem z trybun na Niskich Łąkach. Pozdrowienia i podziękowania, szczególnie za wygrane w PP z Wisłą, Arką, Górnikiem Zabrze...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trafne

   ciesze się, że ślunskna dnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 16

   "wojowników tu nie ma" to tak jak u kiboli ślaska jeśli chodzi o chuligankę :D Co chwile dostają wciry od jakichś 3ligowych ekipek :D