Koszykówka. Turów odjechał w czwartej kwarcie, derby dla Zgorzelca

RED
Rashad Madden (Śląsk, nr 8) zatrzymywany przez Mateusza Kostrzewskiego, zdobywcę 7 oczek. Tomasz Hołod
Przez trzy kwarty wynik derbowego spotkania Śląsk Wrocław - Turów pozostawał ciasny. Później goście znokautowali rywala (72:85).

Od początku pierwszej kwarty przewagę zaczęli sobie wypracowywać w Orbicie goście. Wynik otworzył rzutem za trzy oczka Cameron Tatum, a gdy nieco później trafił za dwa, zgorzelczanie prowadzili już 8:2. On też ustalił, po wsadzie, wynik pierwszej kwarty (15:21), ciesząc się z prowadzenia drużyny i własnych ośmiu punktów.

Przed drugą kwartą wrocławianie musieli chyba zdać sobie sprawę, że ósma porażka w dziesiątym meczu, odniesiona w derbach i przed swoją publiką, nie jest im potrzebna do szczęścia. Po akcji Jarvisa Williamsa wyszli nawet na 3-punktowe prowadzenie (30:27), lecz długo to nie trwało. Do przerwy 38:37 dla Turowa.

Po zmianie stron Śląsk rozpoczął od 5:0, znów obejmując prowadzenie (42:38). Tym razem na nieco dłużej.

Przed decydującą kwartą punkt zaliczki mieli już jednak przyjezdni (54:55). I odjechali w kilkadziesiąt sekund, w czym głównie zasługa Mateusza Kostrzewskiego (trójka), Daniela Dillona oraz Jovana Novaka. Ekipa Piotra Ignatowicza uciekła na 13 oczek (54:67) i kontrolowała wydarzenia na boisku. 85:72 dla zgorzelczan.

Tauron Basket Liga
Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 72:85 (15:21, 22:17, 17:17, 18:30)

Śląsk: Heath 11, Madden 9, Jankowski 7, Kowalenko 7, Sutton 0 - Williams 23, Smith 11, Jarmakowicz 2, Stawiak 2, N. Kulon 0, Chanas 0, M. Kulon.

Turów: Dillon 26, Dylewicz 18, Tatum 13, Gospodarek 2, Marek 2 - Novak 9, Krestinin 8, Kostrzewski 7, Karolak 0, T. Prostak.,

Inny poniedziałkowy mecz: Stelmet BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 83:78. Stelmet: Ponitka 16, Reynolds 14, Borovnjak 14, Szewczyk 13, Bost 9, Koszarek 7, Hrycaniuk 5, Zamojski 3, Gruszecki 2. Polski Cukier: Kornijenko 25, Gibson 12, Wiśniewski 11, Michalak 10, Milosević 9, Cummings 7, Sulima 2, Perka 2, Michalski 0, Bochno 0.

Inne mecze: Trefl – Polfarmex 61:48, Polpharma – Rosa Radom 54:65, Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 85:73, King Wilki Morskie Szczecin – Stal Ostrów 82:65, AZS Koszalin – MKS Dąbrowa G. 87:75, Czarni – Anwil 77:71.

17. Polpharma Starogard Gd. 9 10 -89

Następna kolejka (5-7.12): Zgorzelec - Kutno (10.12, godz. 18.30), Toruń - Sopot, Wrocław - Dąbrowa G. (11.12, godz. 20.30), Włocławek - Tarnobrzeg, Ostrów - Starogard Gd., Lublin - Z. Góra, Zgorzelec - Szczecin (12.12, godz. 18).

Materiał oryginalny: Koszykówka. Turów odjechał w czwartej kwarcie, derby dla Zgorzelca - Gazeta Wrocławska