Górka Bardzka gotowa na stok

  Górka Bardzka gotowa na stok

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław wraca do planów otwarcia całorocznego stoku narciarskiego. Szuka firmy, która go zbuduje.
  Na wrocławskim Wzgórzu Gajowym, czyli popularnej Górce Bardzkiej, można już bez przeszkód budować stok narciarski. Tak ustalili geolodzy, którzy na zlecenie magistratu zbadali grunt w tym miejscu.

  Tymczasem architekci ciągle pracują nad planami obiektu. Już wiadomo, że całoroczny stok będzie zadaszony. Wewnątrz ma nieustannie utrzymywać się ujemna temperatura.
  Długość stoku nie jest jeszcze znana.
  Ale urzędnicy chcą, żeby było to nie mniej niż 200 metrów. - Obiekt ma być nowatorski i nie da się go porównać do żadnego innego w Polsce - zapewnia Michał Janicki, szef departamentu spraw społecznych w urzędzie miejskim.

  Kiedy ruszy budowa? Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, gdy urzędnicy zdecydują, na jakich zasadach realizowane będzie przedsięwzięcie.
  - Jeden z modeli, jaki bierzemy pod uwagę, zakłada, że obiekt zbuduje prywatna firma, która potem, przez wyznaczony czas, będzie czerpała z niego zyski. Po tym czasie stok przeszedłby na własność gminy - wyjaśnia Janicki.

  Budowę całorocznego stoku dla narciarzy miasto planuje już od ponad pięciu lat. Nad inwestycją wisi jednak prawdziwe fatum. Przez wszystkie te lata wycięto jedynie część drzew i krzaków w miejscu, które miało stać się rajem dla miłośników białego szaleństwa.
  Pod koniec 2003 r. znaleziono nawet partnera dla tej inwestycji. Miał się nią zająć Stanisław Anioł, twórca kompleksu narciarskiego Czarna Góra koło Stronia Śląskiego. Zapraszał nawet na otwarcie - pod koniec 2004 roku. Ale stoku nie wybudował.
  - Niestety, zabrakło mi funduszy i sprawa upadła - przyznaje dzisiaj.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama