[ZAMACH W EGIPCIE] Wybuch w restauracji w Kairze. Nie żyje...

  [ZAMACH W EGIPCIE] Wybuch w restauracji w Kairze. Nie żyje przynajmniej 16 osób [VIDEO] [ZDJĘCIA]

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska


  RUPTLY/x-news


  Według ministra spraw wewnętrznych Egiptu, przyczyną incydentu była kłótnia pomiędzy pracownikami restauracji, a innymi użytkownikami budynku.
  Świadkowie zdarzenia donoszą, że koktajle Mołotowa zostały wrzucone przez okna obiektu przez trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy natychmiast uciekli. Ewakuację gości z ogarniętego płomieniami lokalu utrudnił fakt, że znajdował się on w piwnicach – w gęstym dymie ludzie nie mogli znaleźć drogi ucieczki.Wiele spośród 16 ofiar spłonęło żywcem, pozostali zatruli się dymem.

  Mimo że do zdarzenia doszło o godzinie 6:30 miejscowego czasu (5:30 według polskich zegarów), miejscowe służby wciąż pracują na miejscu eksplozji zbierając dowody, trwa również obława na sprawcę lub sprawców. Wersje podawane przez świadków są różne: niektórzy widzieli, jak sprawcy oddalają się z miejsca zbrodni na motocyklach, inni, że zamachowiec był jeden i uciekł pieszo. Obecni na miejscu zdarzenia zwracają też uwagę na fakt, że strażacy nie ratowali uwięzionych w budynku ludzi, bo nie wiedzieli, czy ktoś jest w środku.

  W ostatnim czasie Kair jest obiektem ataków islamskich fundamentalistów, chcących poprzez ataki na miejsca uczęszczane przez turystów osłabić egipską turystykę, w dużej mierze utrzymującą kraj.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Izrael

   Polka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dlaczego ISIS zawsze jest tak blisko Izraela, a samego Izreala nie atakuje. Nie zastanawia was to? A kto inny finansuje ISIS, któe destabiulizuje kraje arabskie i komu to jest na rękę. Oczywiście...rozwiń całość

   Dlaczego ISIS zawsze jest tak blisko Izraela, a samego Izreala nie atakuje. Nie zastanawia was to? A kto inny finansuje ISIS, któe destabiulizuje kraje arabskie i komu to jest na rękę. Oczywiście Izraelowi. A Żydzi w Europie chcą przyjmować imigrantów mimi że Izrael jest najbardziej nacjonalistycznym państwem na świecie. A dlaczego chcą żydzi w Europie imigrantów. Ponieważ wtedy ta kultura zdestabilizuje państwa jednolite społecznie. Europa będzie słaba. Izrael będzie mógł robić co mu się żywnie podoba ze swoim podwładym czyli Stanami Zjednoczonymi. Ludzie otwórzcie oczy.

   https://www.youtube.com/watch?v=44vzMNG2fZczwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama