Piłkarze odwiedzili dzieci w szpitalu na Borowskiej...

  Piłkarze odwiedzili dzieci w szpitalu na Borowskiej (ZDJĘCIA, FILM)

  JG, inf. pras.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Piłkarze odwiedzili dzieci w szpitalu na Borowskiej (ZDJĘCIA, FILM)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. Krystyna Pączkowska - WKS Śląsk Wrocław SA

  Z okazji zbliżających się Mikołajek piłkarze Śląska Wrocław przekazali pluszowe zabawki chorym dzieciom w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej.
  Rodzina Śląska w czasie ostatniego meczu ligowego na Stadionie Wrocław zbierała pluszowe zabawki dla Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy przynieśli na stadion setki pluszaków wszelkiej maści - od znanych od lat misiów, po bohaterów najnowszych kreskówek.

  W porozumieniu z Fundacją klub doszedł do wnioski, że zebrane zabawki trafią do dzieci z Kliniki Nefrologii Pediatrycznej i właśnie na tym oddziale Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul.
  Borowskiej zjawiła się w czwartek delegacja Śląska Wrocław. Tworzyli ją m.in. piłkarze ekstraklasowego zespołu: Flavio Paixao i Krzysztof Ostrowski, którzy już chwilę po wejściu zderzyli się z gorącym przywitaniem przygotowanym przez małych pacjentów.

  - Jestem naprawdę bardzo wzruszona - mówiła ordynator oddziału prof. Danuta Zwolińska. - Dzieciaki oczekiwały piłkarzy już od samego rana i na pewno po takim spotkaniu wśród męskiej części naszych pacjentów rosną przyszli zawodnicy Śląska. Jestem bardzo wdzięczna, że piłkarze znaleźli czas, aby przyjść do dzieci i z nimi porozmawiać. Te dyskusje o ich zawodzie, o pracy z trenerami, trochę o życiu prywatnym, to z pewnością bardzo miły akcent tego spotkania - dodawała prof. Zwolińska.  - Bardzo się cieszę, że mogliśmy dzisiaj przyjść i spowodować trochę uśmiechu na twarzach dzieci, które zamiast w szpitalu na pewno wolałyby teraz być w swoich domach - podkreślał Krzysztof Ostrowski. - Dla nas to wyjście jest również bardzo ważne, bo mogliśmy trochę podejść z dystansem do naszej codziennej pracy i w towarzystwie dzieci zrelaksować się i pomyśleć o czymś innym - dodawał popularny „Ostry”.

  Pluszaki zebrane przy wsparciu kibiców Śląska Wrocław nie były jedynymi mikołajkowymi prezentami dla dzieci. Pacjenci Oddziału Kliniki Nefrologii Pediatrycznej w czasie całego spotkania z piłkarzami WKS-u mieli okazję do wspólnych zdjęć i zebrania autografów. Uśmiech na ich twarzach gościł również po słodkim poczęstunku, który dotarł do nich wraz z zawodnikami zielono-biało-czerwonych.

  Potem piłkarze Śląska odwiedzili jeszcze jednego pacjenta - naszego kolegę po fachu Andrzeja Lewandowskiego. Lewy był wzruszony, my także. Andrzej - trzymamy kciuki!


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piękny przykład do naśladowania!

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Piękna sprawa. Szacunek dla naszych "kopaczy". Nawet jak zlecą klasę niżej to dzieciaki będą ich cenić wyżej niż Barcelonę czy Real Madryt!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama