Pływanie. Alicja Tchórz wicemistrzynią Europy. Z rekordem...

  Pływanie. Alicja Tchórz wicemistrzynią Europy. Z rekordem Polski! (FILM)

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław zdobyła srebrny medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym podczas rozgrywanych w Izraelu pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie. To największy sukces w karierze 23-latki.
  Alicja Tchórz została wicemistrzynią Europy na 100 m grzbietem. W finale zawodów w Izraelu poprawiła rekord Polski

  Alicja Tchórz została wicemistrzynią Europy na 100 m grzbietem. W finale zawodów w Izraelu poprawiła rekord Polski ©fot. prywatne archiwum A. Tchórz

  Trenująca na co dzień we Wrocławiu Tchórz w finale z czasem 57,17 poprawiła swój własny rekord Polski. Zresztą była znakomicie przygotowana do zawodów ponieważ biła ten rekord w trakcie tej imprezy trzykrotnie - w eliminacjach, w półfinale oraz właśnie w finale (o 0,42 sek.).

  Czwartkowy final wygrała Węgierka Katinka Hosszu (55,42).

  Pierwszy medal dla Polski w Izraelu zdobył Radosłąw Kawęcki. Został mistrzem Europy na 200 m stylem grzbietowym.  Ostatnio o Alicji Tchórz było głośno jesienią, kiedy na jednym z portali społecznościowych żaliła się, że za wygranie zawodów ogólnopolskich dostała 200 zł. Część środowiska ją poparło, inni mówili, że zwyczajnie taka jest specyfika pływania.

  Na swoim Facebooku napisała wówczas m.in.:
  "Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA!
  (...)
  Zaraz mi ktoś powie, że nie pływa się dla pieniędzy… Trenuję 16 lat podporządkowuję całe swoje życie wstawaniu o 5 rano, treningom 12 razy w tygodniu. I za poświęcenie całego piątku (wyjazd o 6 rano) oraz soboty (powrót mam nadzieję koło 2 w nocy) otrzymuję 200zł!!!
  Łatwo można policzyć: 200zł : 44h= 4,5 zł/h , przy najniższej krajowej 7zł…
  Następnym razem poroznoszę ulotki."
  (pisownia oryginalna)

  Tchórz to dwukrotna mistrzynie Europy juniorów z 2008 roku z Belgradu (100 m grzbietem, oraz sztafeta 4x100 zmiennym). Już wówczas zaczęto o niej mówić jako o następczyni Otylii Jędrzejczyk.

  Do tej pory nie zdobywała jeszcze medali na seniorskich impreza rangi międzynarodowej. W 2012 roku wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie była 25. na 100 m grzbietem, oraz 29. na 200 m tym samym stylem.

  Alicja Tchórz jest jedną z naszych kandydatek w 63. Plebiscycie "Gazety Wrocławskiej" na Sportowca i Trenera Roku na Dolnym Śląsku.

  Twitter - @JakubGuder


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wow

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   wielkie gratulacje :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama