Historyczna Barbórka w Głogowie [ZDJĘCIA]

  Historyczna Barbórka w Głogowie [ZDJĘCIA]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Historyczna Barbórka w Głogowie [ZDJĘCIA]
  1/198
  przejdź do galerii
  W Głogowie odbyła się Centralna Akademia KGHM z okazji Barbórki. Był to pierwszy raz w historii, kiedy to impreza ta organizowana była w tym mieście. Do tej pory centralne obchody związane były z Lubinem. Jednak po tym, jak władze Lubina nie zgodziły się na zamknięcie ulic na czas pochodu Lisa Majora, KGHM postanowiło przenieść imprezę do innego miasta.
  Najpierw wręczono odznaczenia i honorowe szpady górnicze dla zasłużonych pracowników KGHM, a następnie ulicami miasta przeszedł pochód Lisa Majora. Złote Medale za Wieloletnią Służbę otrzymało 21 osób. Srerbny medal trafił do 7 pracowników KGHM, a brązowy do dwóch. Osiem kolejnych osób otrzymało pamiątkowe dyplomy i górnicze kordziki z okazji jubileuszy wieloletniej pracy. Honorowe Górnicze Szpady trafiły do 11 osób.

  Na ceremonii w Głogowie pojawili się m.in. wojewoda Tomasz Smolarz, poseł PO Ewa Drozd, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski czy prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

  Zabrakło jednak przedstawicieli rządu czy najważniejszego gościa - prezydenta Andrzeja Dudy. Przesłali oni jedynie listy gratulacyjne dla pracowników KGHM.

  Podczas akademii prezes KGHM - Herbert Wirth nie tylko złożył życzenia świętującym pracownikom, ale opowiedział również o przyszłości miedziowej spółki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama