Wójcik: To była paranoja, a nie siatkówka. Zabawa się...

  Wójcik: To była paranoja, a nie siatkówka. Zabawa się skończyła

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  SPS Chrobry poległ 0:3 w starciu z Gwardią Wrocław
  Siatkarze SPS-u do domowego meczu z Gwardią Wrocław przystępowali z nadzieją na komplet punktów, który pozwoliłby im wskoczyć do pierwszej czwórki gwarantującej udział w play-offach. Niestety podopieczni Krzysztofa Wójcika nie podołali presji i przegrali gładko 0:3. Bardziej od wyniku, rozczarował jednak styl, w jakim do tego doszło.

  - Zagraliśmy fatalnie, przede wszystkim w przyjęciu i chcielibyśmy za to bardzo przeprosić naszych kibiców - mówi przyjmujący Łukasz Grot. - Nie pozostaje nam nic innego dalej zasuwać na treningach i potwierdzić w następnych meczach, że ostatni, podobnie jak wcześniejszy z Zieloną Górą był tylko wypadkiem przy pracy - kontynuuje.

  Swoich podopiecznych nie zamierza usprawiedliwiać również trener Krzysztof Wójcik. - Powiedzmy sobie szczerze, zawodnicy tak naprawdę nie podjęli walki i nie włożyli w grę tyle serca, ile powinni. To była paranoja, a nie siatkówka - twierdzi. - Znowu, gdy gramy o coś przed własną publicznością, zawodzimy. Być może zawodnicy nie potrafią poradzić sobie z presją, gdy jest szansa na awans do czwórki - dodaje.

  Jeszcze bardziej zastanawia słaba dyspozycja przed własną publicznością. - Nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy. Trenujemy na tej sali cały tydzień i żaden element nie funkcjonuje? Po meczu odbyliśmy w szatni męską rozmowę i liczę, że słowa, które padły, dotrą do zawodników i wezmą się w garść. Albo nadają się do siatkówki i w ogóle sportu i chcą to robić na poważnie, albo traktują to jako zabawę - zaznacza K. Wójcik.

  Zdaniem szkoleniowca SPS-u, wszystko rozpoczyna się już na treningach. - Nie mamy zespołu, który mógłby wyjść na luzie, zagrać na swoim średnim poziomie a i tak w trzech setach rozprawić się z przeciwnikiem. My musimy dosłownie wyrywać każdy punkt i ciężko pracować na każdym treningu. Niestety już tam u niektórych pojawiają się złe nawyki. Jeżeli pracujemy nad przyjęciem, to każdy musi być skoncentrowany na dwieście procent. To się później przekłada na sto procent w meczu. Jeśli na treningu tego nie ma, to niestety później widać to w meczu i tak też było przeciwko Gwardii - tłumaczy K. Wójcik.

  Szansę na rehabilitację głogowianie będą mieli już w sobotę, 5 grudnia, gdy we własnej hali podejmą MKS Volley Gubin.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama