Uwaga! Na osiedlu Piastów zamknięto część ulicy

  Uwaga! Na osiedlu Piastów zamknięto część ulicy

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uwaga! Na osiedlu Piastów zamknięto część ulicy
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Grażyna Szyszka

  Roboty przy budowie ronda na osiedlu Piastów Śląskich weszły w taką fazę, że trzeba było zamknąć fragment drogi.
  Od środy, 2 grudnia wyłączono z ruchu prawie 200 metrów ulicy Kazimierza Sprawiedliwego na wysokości największego w mieście targowiska, które we wtorki i piątki odwiedzają tysiące głogowian i przyjezdnych.

  Wstępne plany zakładają, że ulica będzie zamknięta do końca lutego przyszłego roku.

  - O ile prac nie skomplikuje zima - mówi Marta Dytwińska - Gawrońska z urzędu miasta.

  Kierownik targowiska, Mirosława Ligocka zapewnia, że dojazd do miejskiego targu na pewno będzie, Tyle, że z nieco innej strony.

  - Od strony Górkowa można dojechać ulicą Zieloną, a potem Kazimierza Sprawiedliwego - mówi. - Od strony miasta droga prowadzi przez ulicę Folwarczną, a potem koło OK. Parku. Klienci nie muszą się martwić, gdzie zostawić auto, ponieważ nasz parking cały czas będzie dostępny - zapewnia kierowniczka targowiska.

  Rondo powstaje na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego z Kazimierza Sprawiedliwego. To część drogi wojewódzkiej nr 292. Od 2 grudnia zamknięto fragment jezdni o długości 190 m, a ruch został skierowany na sąsiednią jezdnię, gdzie zrobiono przejazdy przez wyspę.

  Utrudnienia dotyczą też pieszych, ponieważ nie można już korzystać z części lewego chodnika wzdłuż Kazimierza Wielkiego. To samo dotyczy części obu chodników przy Kazimierza Sprawiedliwego.

  Aby dojechać do osiedla Piastów Śląskich należy kierować się na ul. Henryka Głogowskiego do ul. Kazimierza Sprawiedliwego. Alternatywą są też boczne uliczki, na przykład Folwarczna. Ze względu na zamknięcie skrzyżowania, zmieni się też trasa autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy liniowe w kierunku osiedla Piastów z ulicy Kazimierza Wielkiego skręcą bezpośrednio w H. Głogowskiego i dalej w kierunku osiedla i będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach.

  Linia „61” oraz „54” nie obsłuży dwóch przystanków na ul. Kazimierza Wielkiego na wysokości Łokietka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama