Dolny Śląsk: Protest pracowników w poniedziałek sparaliżuje...

  Dolny Śląsk: Protest pracowników w poniedziałek sparaliżuje prokuratury

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dolny Śląsk: Protest pracowników w poniedziałek sparaliżuje prokuratury

  ©Piotr Krzyżanowski

  W poniedziałek prokuratury w całym kraju, także na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu, może czekać paraliż. Większość pracowników i prokuratorów tego dnia nie przyjdzie do pracy. W ten sposób chcą oni wywalczyć podwyżki.
  Dolny Śląsk: Protest pracowników w poniedziałek sparaliżuje prokuratury

  ©Piotr Krzyżanowski

  - Ponad 6o procent z nas zarabia 1900 zł brutto miesięcznie. Ostatnie większe podwyżki mieliśmy jeszcze w latach 90-tych - tłumaczy powody protestu Małgorzata Maksymowicz, młodszy referent prokuratury Wrocław Śródmieście.

  W prokuraturach stolicy Dolnego Śląska pracuje ok. 400 urzędników. Większość w poniedziałek weźmie urlop na żądanie, część pójdzie oddać krew, za co też należy się dzień wolny. Prawie na pewno nikt do pracy nie przyjdzie w prokuraturach Wrocław Śródmieście, Psie Pole, Fabryczna i Stare Miasto. Tak samo ma być m.in. w Oławie, Wołowie i Środzie Śląskiej.

  Do protestu przyłączy się większość z ok. 100 wrocławskich prokuratorów należących do związku zawodowego, którzy popierają postulaty. Będą oni wykonywać tylko niezbędne prace, np. pojawiać się w sądach czy na miejscach przestępstw. Ci, którzy nie będą protestować, tego dnia przypną do ubrań znaczki z symbolem akcji.

  Rzecznik prokuratury generalnej Mateusz Martyniuk zapewnia, że protest nie będzie odczuwalny. Ale innego zdania są pracownicy. W poniedziałek bowiem z sekretariatów nie wyjdą żadne pisma, nie będą uzupełniane też dane komputerowe. Prokuratorzy nie będą mogli liczyć na pomoc w przygotowaniu dokumentacji postępowań, a mieszkańcy nie zajrzą do akt swoich spraw.

  Jeżeli protest nie poskutkuje, we wrześniu planowana jest kolejna akcja. Nie wiadomo jeszcze, jaki przyjmie kształt. - Wolelibyśmy, żeby płace urzędników były satysfakcjonujące, ale budżet prokuratury leży w gestii ministra finansów - twierdzi Mateusz Martyniuk.

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Życzenia

   No ja taki zwykły prokurator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Wszystkim tym, którym nawet nie chce się zastanowić nad tym co piszą, wszystkim którzy potrafią jedynie bluzgać bezmyślnie na zwykłego człowieka, życzę, żeby kiedyś dostali po mordzie od jakiegoś...rozwiń całość

   Wszystkim tym, którym nawet nie chce się zastanowić nad tym co piszą, wszystkim którzy potrafią jedynie bluzgać bezmyślnie na zwykłego człowieka, życzę, żeby kiedyś dostali po mordzie od jakiegoś oprycha na mieście, żeby im ukradli samochód i na koniec, żeby im się włamali do mieszkania.
   A na sam koniec, żeby musieli przyjść do prokuratury i zobaczyć ten cały syf w którym pracujemy na własne oczy.
   Chociaż nie wydaje mi się, żeby naszła ich skutecznie jakaś refleksja.
   Niestety myślenie, takie w miarę logiczne, nie jest najmocniejsza stroną tych wszystkich pieniaczy. Mylenie prokuratora z urzędnikiem prokuratury. Mylenie pensji prokuratora z pensją urzędnika. Mylenie wszystkiego ze wszystkim itd.
   Apeluję do wszystkich pracowników prokuratury by przestali tu wymieniać poglądy z tymi "szczekaczami", bo to zwyczajnie nic nie da. Nadal będą "ujadać" bez względu na to kim jesteście, jak ciężko pracujecie i jak bardzo staracie się być uczciwi. To zwyczajnie nie ma sensu.
   Byłem dzisiaj w sądzie. Sądziliśmy rozbójnika. Napadł na starszą babcię i ukradł jej torebkę. Potem napadł na dwie kolejne kobiety, które chciały go schwytać. W sumie bandyta. Wstałem. Powiedziałem, że to brutalny napad na obywatelkę w biały dzień w środku miasta. Zaproponowałem żeby do lochu na 4 lata, bo w sumie delikwent był niekarany wcześniej. Nie wiadomo co mu odbiło. Sąd się zgodził. Gość usłyszał 4 lata do lochu. Rozpłakał się. Jego żona też. Na koniec usłyszałem od jego żony, że to ja będę winny jego śmierci jak on sobie "coś" w tym lochu zrobi, a ma małe dziecko. Ja /!/ będę winny. Nie sąd, który go wsadził, tylko ja.Babcia emerytka, od tej samej jego żony, usłyszała, że właśnie zabrała "dziecku ojca". Druga pokrzywdzona zaczęła prawie przepraszać na korytarzu tę żonę. Właściwie to nie wiem za co. Może za to że żyje. Nie wiem. Że nie dała się tam stłamsić i biednego bandytę złapali.
   Po co to mówię ??
   Po tej całej akcji babcia emerytka przeprosiła mnie, że o całej prokuraturze myślała - do tej pory - aż tak źle. Powiedziała mi, że nie miała pojęcia, że ta praca jest aż tak fatalna. Wyraziła mi współczucie.
   Wy wszyscy "szczekacze" jesteście jak ta babcia. Tyle że przed tym co ją dzisiaj spotkało.
   Macie wygodnego "Żyda" w postaci prokuratury, na którego możecie zwalić wszystkie wasze życiowe niepowodzenia. Dzięki temu wydaje wam się, że nie musicie nawet myśleć.
   Rewelacja...
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak się nie podoba praca i zarobki na ciepłej, lekkiej państwowej posadce, to Biedronka zaprasza...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   LG pod Wrocławiem także.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A tego jeszczenie nie było!

   Wkurzony Klucznik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

   Jest prokurator – Takie zjawisko.
   Chciałby posadę. Olewać wszystko.
   Umarzać sprawy. Nie mieć baczenia,
   W praworządności nic Go nie zmienia.

   A te kradzieże. Duże lub małe,
   Jemu nie...rozwiń całość

   Jest prokurator – Takie zjawisko.
   Chciałby posadę. Olewać wszystko.
   Umarzać sprawy. Nie mieć baczenia,
   W praworządności nic Go nie zmienia.

   A te kradzieże. Duże lub małe,
   Jemu nie szkodzą! Szkody są trwałe.
   Przecież nie Jego tu okradziono!
   W szkole mu tego nie poradzono.

   Człowieka bronić. Bezbronny przecie.
   Złodziei mamy w Polsce i Świecie.
   Chce ON podwyżki, za umorzenia!
   Chce nową „brykę” - dla dziedziczenia?

   Nic nie zrobiłeś – Mądry Prok_orze.
   Okradli Moje i Twoje „zboże”.
   Gdy w ręku miałeś dowody na TO.
   Tak Mnie „olałeś”?. Czułem się „szmatą”!.

   Całość na :
   gazetabezprawna.pl
   Autorzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biurwy

   lord vader (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   To fakt, że przy tej okazji należałoby poruszyć temat aktywności tych pań w pracy. We Wrocławiu prokuratorzy muszą sami odwalać całą robotę sekretarek bo one są traktowane jak święte krowy do...rozwiń całość

   To fakt, że przy tej okazji należałoby poruszyć temat aktywności tych pań w pracy. We Wrocławiu prokuratorzy muszą sami odwalać całą robotę sekretarek bo one są traktowane jak święte krowy do innych zadań. Przez to tworzy się kolejne drogie etaty prokuratorskie bo prokuratorzy się nie wyrabiają zamiast każdemu dać 1-2 sekretarki. Byłoby to znacznie tańsze i sprawy lepiej szybciej załatwiane.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   tak...lepiej załatwione. tylko patrzysz w akta, a tam nie ma kilku kartek-tych, które były niezbitymi dowodami i trzeba by było wszcząć sprawę. innym sposobem jest, gdy ktoś składa zawiadomienie,...rozwiń całość

   tak...lepiej załatwione. tylko patrzysz w akta, a tam nie ma kilku kartek-tych, które były niezbitymi dowodami i trzeba by było wszcząć sprawę. innym sposobem jest, gdy ktoś składa zawiadomienie, prowadzenie dochodzenia, czy aby popełniono przestępstwo z artykułu, z którego wg dowodów na pewno go nie popełniono. masz w sprawie dowody fałszowania dokumentów (art 270) a sprawa zostaje umorzona bo w zeznaniach pana co je fałszował są dowody: opis tych falszywyh dokumentów, 2 kartki dalej otyginały z ego podpisem o sprzecznej treści). potem się dowiadujesz, ze Prokuratura wysłała do innego urzędu gdzie powoływano się na te dokumenty.... pismo wyraźnie wskazujące ze ten ds sprawy nie ma nic wspólnego z innym dochodzeniem (wiec tam tez umarzają), czyli jakby ona tez sfałszowała treść akt. i składasz skargę z tym oszustwem, a wg właściwości miejsca skargę na samą siebie rozpatrza pani, co nakłamała. przeciez siebie na 3 lata nie wsadzi do więzienia :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeśli to takie oczywiste to "Powinni dobrowolnie poddać się karze".

   janosik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 7

   Czyli zwolnić z pracy . Proponuje w zamian prace np w LG czy Toshibie . Tylko ,że tam mie będzie czasu na żłopanie 6 kaw w pracy .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obciąć pensje

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Proszę bardzo- nie pracujemy- nie ma pieniążków.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejne lenie chcą się dobrać do naszych portfeli?

   posełpierdzistołek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 6

   Sprawy sądowe ciągnące się latami,traktowanie obywateli jak śmieci. Nie mówiąc już o przypadku emerytki której komornik niesłusznie zajął oszczędności, a wymiar sprawiedliwości uznał że wszystko...rozwiń całość

   Sprawy sądowe ciągnące się latami,traktowanie obywateli jak śmieci. Nie mówiąc już o przypadku emerytki której komornik niesłusznie zajął oszczędności, a wymiar sprawiedliwości uznał że wszystko jest cacy. Nie podoba się to zmywak w Anglii czeka.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niektórzy...

   Maja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   ... to wzięli sprawy w swoje ręce i handlują. Niekoniecznie towarami od których płaci się podatki :-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie rozumiem problemu?

   ojciec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

   mysle ze nikt sie nie bedzie skarzyl, nawet gdyby zamkneli biura na rok?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co na to Seremet

   mąciwoda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   a ten rzecznik prokuratury generalnej ma coś więcej do powiedzenia? Popiera, nie popiera, będą za to zwalniać z pracy, czy co? Może jakieś konkretne stanowisko w tej sprawie by zajął a nie takie...rozwiń całość

   a ten rzecznik prokuratury generalnej ma coś więcej do powiedzenia? Popiera, nie popiera, będą za to zwalniać z pracy, czy co? Może jakieś konkretne stanowisko w tej sprawie by zajął a nie takie nic nie znaczące pierdu śmierdu jak zawszezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama