Siatkówka. Impel zgarnął dwa punkty po niezwykle zaciętym...

Siatkówka. Impel zgarnął dwa punkty po niezwykle zaciętym boju w Łodzi. Wielkie emocje w tie-breaku

Łukasz Lorenc

Wrocławianki wygrały na bardzo gorącym terenie w Łodzi. Na zdjęciu Lenka Durr

Wrocławianki wygrały na bardzo gorącym terenie w Łodzi. Na zdjęciu Lenka Durr ©Impel Wrocław

Wrocławianki prowadziły w Łodzi już 2:0, ale ostatecznie muszą zadowolić się dwoma punktami. Impel pokonał Budowlane 3:2

Początek partii należał do gospodyń i wydawało się, że będą kontrolowały grę do końca seta. W końcówce zaczęły się mylić, a po atakach Kristin Hildebrand i Katarzyny Skowrońskiej Dolaty - zwyciężyły siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska (23:25).

W drugiej partii spotkania nie zabrakło zaciętej walki i wymian punkt za punkt, ale po bloku Moniki Ptak - wrocławianki przejęły zdecydowane prowadzenie. Triumf Impelek w drugim secie przypieczętował atak Skowrońskiej-Dolaty (18:25)

W dwóch kolejnych setach lepsze były zawodniczki Budowlani Łódź, pewnie zwyciężając kolejno 25:16 i 25:13. W tie-breaku także nie zabrakło emocji. Impelki zwyciężają 13:15!

Orlen Liga

Budowlani Łódź - Impel Wrocław 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:13, 13:15)
    Budowlani: Muresan 16, Polańska 14, Pycia 12, Beier 21, Brzezińska 12, Vincourova 3, Medyńska (libero) oraz Tobiasz, Grajber, Woźniczka i Twardowska
    Impel: Ptak 10, Hildebrand 7, Sikorska 4, Radecka 5, Costagrande 8, Skowrońska-Dolata 23, Durr (libero) oraz Kossanyova 3, Kaczor i Gryka 1.

Pozostałe mecze kolejki: Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:13, 26:24, 11:25, 25:23), Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:20, 25:18, 25:17), Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:18, 25:16, 25:16), Polski Cukier Muszynianka - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 25:18), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:17, 25:20).

1. Chemik Police 10 30 30:2
    2. PGE Atom Trefl Sopot 10 23 26:10
    3. MKS Dąbrowa Górnicza 10 22 25:14
    4. Impel Wrocław 10 21 25:14
    5. Budowlani Łódź 10 19 24:14
    6. PTPS Piła 10 18 21:17
    7. Muszynianka Muszyna 10 17 20:18
    8. Aluprof Bielsko-Biała 10 15 19:20