W czwartek Barbórka w Głogowie [PLAN, ZMIANY NA DROGACH]

  W czwartek Barbórka w Głogowie [PLAN, ZMIANY NA DROGACH]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek Barbórka w Głogowie [PLAN, ZMIANY NA DROGACH]
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Piotr Krzyżanowski

  Tegoroczne Centralne Obchody Barbórki organizowane są w Głogowie. Już w czwartek (3 grudnia) ulicami miasta przejdzie korowód Lisa Majora.
  Górnicze świętowanie rozpocznie się o godz. 15 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Zaplanowana jest tam centralna akademia, gdzie górnikom wręczone zostaną honorowe szpady i kordziki.

  Około. godz. 16 korowód Lisa Majora przejdzie ulicami miasta. Trasa biegnie spod siedziby MOK-u, przez główne rondo, ul. Koszarową i Grodzką - na Starówkę. W tym czasie kierowcy powinni spodziewać się czasowego zamknięcia dróg.


  Przed ratuszem około godz. 16.30 rozpocznie się ceremoniał skoku przez skórę, czyli przyjęcia młodych do stanu górniczego. Planowane są też dodatkowe atrakcje – fajerwerki, darmowe piwo i występ grupy akrobatycznej Ocelot.

  – W związku z organizacją Barbórki i Mikołajek informujemy, że w dniach od 3.12.2015 r. od godz. 7.00 do 7.12.2015. do godz. 7.00, wprowadza się zakaz parkowania samochodów w ciągu drogi (Rynek - po stronie cukierni Meryk), a także po drugiej stronie tej jezdni - przy Teatrze.– mówi Marta Dytwińska-Gawrońska z głogowskiego ratusza. – Przypominamy, iż obowiązuje zakaz postoju na drodze pomiędzy Ratuszem a ruinami teatru.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama