Mark Zuckerberg oddaje fortunę na cele charytatywne [VIDEO]

  Mark Zuckerberg oddaje fortunę na cele charytatywne [VIDEO]

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, współzałożyciel portalu społecznościowego Facebook, Mark Zuckerberg ogłosił, że przekaże 99 proc. posiadanych przez siebie udziałów internetowego giganta na cele dobroczynne. Według obecnych cen akcji Facebooka będzie to około 45 miliardów dolarów.

  RUPTLY/x-news


  31-letni Zuckerberg, który jako student wymyślił sieć społecznościową Facebook, ogłosił decyzję o przekazaniu majątku na cele dobroczynne na swoim profilu. Jak argumentował, na podjętą przez niego i jego żonę Priscillę Chan decyzję miały wpływ narodziny córki, którą nazwali Max.
  Para długo i bezskutecznie starała się o dziecko. – Przekazujemy naszą fortunę na cele charytatywne, bo chcemy uczynić świat, w którym nasza córka będzie dorastać, lepszym miejscem – argumentował Zuckerberg.

  Jak zaznacza 31-latek, nie przekaże od razu swoich akcji portalu, których wartość szacuje się na niemal 50 miliardów dolarów, ale sukcesywnie w ciągu całego życia. – Chcemy wspierać ludzki potencjał i promować równość wszystkich dzieci w kolejnym pokoleniu – wyjaśnia Mark Zuckerberg. Fortuna przekazana zostanie na konto fundacji Chan Zuckerberg Initiative, zajmującą się dotowaniem edukacji, ochrony zdrowia oraz budowaniu wspólnot.

  Zuckerbergerowi, postrzeganemu jako zamkniętego w sobie dziwaka, zarzucano, że dotychczasowe akcje charytatywne wzmacniają pozycję jego portalu, zamiast rzeczywiście pomagać. Zdaniem komentatorów portalu bbc.com, teraz chce zmienić ten wizerunek, stając się jednocześnie znaczącą figurą na światowej scenie politycznej.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ludzki pan

   pfe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Przekaże ale jednak nie tak, żeby przekazać, ale żeby mówiono, że przekazuje. Genialne!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W końcu dorósł

   byrcyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   gratuluję !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niestety nie prawda

   Cyklon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Pierwsze zdanie art. przepisane z zagranicznych żydowskich portali, Zuckerberg nie wymyślił portalu, sieci facebook, to już działało w USA dwa lata wcześniej, portal należał do firmy Orange...rozwiń całość

   Pierwsze zdanie art. przepisane z zagranicznych żydowskich portali, Zuckerberg nie wymyślił portalu, sieci facebook, to już działało w USA dwa lata wcześniej, portal należał do firmy Orange (telekomunikacja i internet z Newady) później do firmy Pilawa Facebook & Twitter z Nowego Yorku. Zuckerberg niech najpierw zapłaci za patent na facebooka zarejestrowany w USA a nie bawi się w filantropa pod osłoną Żydowskiej mafii. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama