Ręka znaleziona w Warcie należała do Adama F.? To biznesmen,...

  Ręka znaleziona w Warcie należała do Adama F.? To biznesmen, który zaginął w 2013 roku

  Norbert Kowalski, Maciej Czerniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ręka została wyłowiona z Warty w sobotę po godz. 12

  Ręka została wyłowiona z Warty w sobotę po godz. 12 ©Łukasz Gdak

  Policja nie ustaliła jeszcze do kogo należy lewa ręka, którą w sobotę współpracownicy Krzysztofa Rutkowskiego znaleźli u brzegu Warty. Tymczasem sam detektyw jest przekonany, że to fragment ciała Adama F. z Janikowa, niedaleko Bydgoszczy.
  Ręka została wyłowiona z Warty w sobotę po godz. 12

  Ręka została wyłowiona z Warty w sobotę po godz. 12 ©Łukasz Gdak

  ZOBACZ TEŻ: Ewa Tylman poszukiwana. Najnowsze informacje


  – Mógł stać się ofiarą działalności pewnej grupy przestępczej i rozliczeń między Szczecinem, Poznaniem a Bydgoszczą – opowiadał Krzysztof Rutkowski na niedzielnym spotkaniu z dziennikarzami w Poznaniu.

  Adam F. był lokalnym biznesmenem. Przedsiębiorca działał w branży budowlanej, handlował też samochodami. 44-latek zaginął 23 maja 2013 roku.

  – W sobotę. Byłam wtedy w Poznaniu – opowiadała nam Iga, córka mężczyzny. – Później dowiedziałam się, że podobno świadkowie mówili o jakimś samochodzie, który zaparkował przed domem taty. Podobno ojciec wsiadł do tego samochodu i odjechał. I ślad się urwał.

  Początkowo sprawę zaginięcia prowadziła policja w Janikowie. Szybko dochodzenie przejęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Po ośmiu miesiącach od zaginięcia Iga poprosiła o pomoc Rutkowskiego.

  – Przypuszczamy, że Adam F. został porwany. Mało tego, mamy mocne przypuszczenia, że to było porwanie o podłożu biznesowych porachunków. F. uchodził za solidnego partnera w interesach, ale ktoś chciał odzyskać swój dług – opowiadał detektyw w zeszłym roku.


  Źródło: TVN24/x-news

  Otrzymywaliśmy również informacje od anonimowych informatorów: – Ten Adam to nie był kryształowy człowiek. No i uwikłał się w jakieś dziwne relacje. A bandy zbirów już wcześniej stały za niewyjaśnionymi zniknięciami.

  Sąsiedzi Adama F. na pytanie, co wydarzyło się w nocy 23 maja 2013 roku, najczęściej odpowiadali: „Nie wiem, nic nie widziałem, nic nie słyszałem”. Przez ludzi przemawiał strach.

  1 »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama