Mój reporter: Dlaczego przeniesiono pasy na Sienkiewicza?

  Mój reporter: Dlaczego przeniesiono pasy na Sienkiewicza?

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mój reporter: Dlaczego przeniesiono pasy na Sienkiewicza?

  ©fot. Google Street View

  Dlaczego zlikwidowano przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Świętokrzyskiej - pyta Miłosz Lisowski. - Przy okazji remontu kilka lat temu zlikwidowano przejście dla pieszych, będące naturalnym ciągiem komunikacyjnym z Ostrowa Tumskiego. Dziś idąc z Ostrowa musimy okrążyć całe skrzyżowanie jeśli chcemy iść dalej. Wielu pieszych lekceważy brak przejścia i ryzykuje skracając sobie drogę między pędzącymi samochodami i tramwajami.
  Mój reporter: Dlaczego przeniesiono pasy na Sienkiewicza?

  ©fot. Google Street View

  Sprawą zajął się reporter Bartosz Józefiak.

  Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic: Sienkiewicza i Świętokrzyskiej zostało przeniesione kilka metrów dalej, na drugą stronę skrzyżowania. Jak tłumaczy Katarzyna Kasprzak z Urzędu Miejskiego, pasy przeniesiono ze względu na bezpieczeństwo pieszych.
  - Wyjeżdżający ze Świętokrzyskiej w prawo w Sienkiewicza wjeżdżali bezpośrednio na wtedy istniejące przejście dla pieszych - wyjaśnia.

  Poprzednie przejście przez Sienkiewicza znajdowało się zbyt blisko wyjeżdżających ze Świętokrzyskiej (od strony Ostrowa) aut. Poza tym, wskazuje Katarzyna Kasprzak, nowe przejście znajduje się też bliżej przystanku tramwajowego przy pl. Bema.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie zostało przeniesione

   mieszkaniec okolic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   tam były dwa przejścia dla pieszych przed remontem - jedno zostało zlikwidowane - wiedza urzędników poraża! Dwa przejścia ułatwiały wyjazd ze Świętokrzyskiej ... ale co tam wie osoba mieszkająca na...rozwiń całość

   tam były dwa przejścia dla pieszych przed remontem - jedno zostało zlikwidowane - wiedza urzędników poraża! Dwa przejścia ułatwiały wyjazd ze Świętokrzyskiej ... ale co tam wie osoba mieszkająca na miejscu ... urzędnik wie lepiej - o bezpieczeństwu pieszych nie wspomnę - dwu pasmowa droga - jeden przepuszcza, drugiemu się spieszy bo za sto metrów światło czerwone i musi tam być pierwszy. Logika - "zlikwidować przejście, żeby dla pieszych było bezpieczniej" - z Ostrowia w prawo prawie nikt nie skręca - może by tak reporter sprawdził dokładnie zanim odpowiedź napisał bo to o nim też najlepiej nie świadczy.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 8

   typowo po Dutkiewiczowsku, piesi przeszkadzaja kierowcom, wiec przeniesc przejscie dla pieszych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy p.Kasprzak wie

   , (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 9

   że skręcając ustępujemy pierwszeństwa pieszym? Na światłach też.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Półmaraton Wrocław

   NM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   Uwaga utrudnienia w ruchu !!!! 22.06.2013 od 20.00 do 23.00 I Nocny półmaraton Wrocławski

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama