Wrocław: Na Rynku powstają lodowe rzeźby (ZOBACZ ZDJĘCIA,...

  Wrocław: Na Rynku powstają lodowe rzeźby (ZOBACZ ZDJĘCIA, FILM)

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Na Rynku powstają lodowe rzeźby (ZOBACZ ZDJĘCIA, FILM)
  1/45
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  - To tylko trochę trudniejsze niż robienie czegoś z plasteliny - mówi Bartek Gołąbka, trzymając dłuto w ręce. Razem z tatą i kolegą pracuje nad choinką wykutą z bryły lodu. Pomagają mu specjaliści od lodowych rzeźb. Na wrocławskim Rynku odbyły się warsztaty, trwa też pokaz przygotowywania dużej lodowej rzeźby.
  O godz. 14 przy choince na Jarmarku Bożonarodzeniowym rozpoczęły się warsztaty rzeźbienia w lodzie. Mogli w nich wziąć udział chętni wrocławianie - dzieci i młodzież pod opieką dorosłych. Każdy zespół dostał bryłę lodu i narzędzia.

  - Zaplanowałyśmy choinkę, najtrudniejszy etap to wyrycie zarysu przyszłej rzeźby, bardzo męczący - mówi Natalia Bójko-Przybylak. Pomagają jej Nika i Anastazja. Gdy kształt przyszłej rzeźby jest już narysowany, do akcji wkraczają profesjonaliści z piłą łańcuchową. To najbardziej widowiskowa część. Jest głośno, sypie się śnieg, który próbują łapać najmłodsi z widzów.  Potem przychodzi czas na szlifowanie, kucie pozostałych elementów. - To ciężka praca, jest zimno i mokro, ale bardzo wesoło - dodaje Julita Bójko-Bołkowska, pokazując na przemoczoną kurtkę i spodnie. Pracuje razem z córką Tatianą.

  Monika Flis z Dominikiem postanowili zrobić lodową kulę. Z toporkiem i dłutem próbują zaokrąglić kanciaste kształty bryły.
  - Frajda jest niesamowita - mówi pani Monika.

  Kilka metrów dalej pracuje męska drużyna. - Ja tu tylko pomagam, chłopaki rządzą - mówi Michał Gołąbka. Rzeźbi razem z synem Bartkiem i jego kolegą - Piotrkiem Płonką.

  Po warsztatach przewidziano pokaz pracy nad niemal 2-metrową rzeźbą z brył lodu. Będzie można oglądać ją na jarmarku dopóki nie stopią jej promienie słońca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama