Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Profesor Miodek na tropie błędów (RECENZJA)

Robert Migdał
materiały promocyjne
Ukazała się druga część "Słownika polsko@polskiego" prof. Jana Miodka.

Wszyscy wielbiciele telewizyjnego programu "Słownik polsko@polski" i porad językowych profesora Jana Miodka powinni mieć tę książkę w swojej bibliotece i w razie wątpliwości (czy "megamenu" napisać razem, czy osobno, "sczerniały" czy może raczej "zczerniały", czy też poprawne jest "w cudzysłowie", a może "w cudzysłowiu") po nią sięgnąć.

W księgarniach pojawiła się właśnie druga część "Słownika polsko@polskiego z Miodkiem" (wydanego przez wrocławskie wydawnictwo Marina). Wielką wartością "Słownika..." są przykłady zaczerpnięte prosto z życia: profesor Miodek wyjaśnia wątpliwości telewidzów (głównie z zagranicy), którzy w czasie programu łączą się z nim przez skype’a. A ci mają długą listę nurtujących ich problemów: "Jak zwracać się do osoby mającejtytuł licencjata?", "Jak stosowaćliczebniki porządkowe?" czy "Jaki przypadek rządzi słowem »około«" - to tylko niektóre z przykładów.

Całość jest bogato ilustrowana zdjęciami - przykładami językowych wpadek w interne-cie, gazetach, telewizji czy w reklamach (też tych sklepowych).
W książce jest też wywiad z prof. Janem Miodkiem (m.in. o jego dzieciństwie i rodzicach) i z prowadzącą program "Słownik polsko@polski" w TV Polonia- dziennikarką Agatą Dzikowską.
A wszyscy ci, którzy chcą się zmierzyć z zawiłościami języka polskiego, mogą rozwiązać quiz językowy, który sprawdzi ich wiedzę.

***
Prof. Jan Miodek, "Słownik polsko@polski", część II, wyd. Marina, cena: 35 zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska