Trzy osoby zatrzymane za amfetaminę, marihuanę i haszysz

  Trzy osoby zatrzymane za amfetaminę, marihuanę i haszysz

  JU, p

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trzy osoby zatrzymane za amfetaminę, marihuanę i haszysz

  ©Dariusz Gdesz

  Amfetaminę, marihuanę i haszysz (z których można było uzyskać ponad 5 tys. porcji handlowych), a także zabezpieczona broń gazowa wraz z amunicją, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i pieniądze znaleźli policjanci w dwóch mieszkaniach w Świdnicy. Po akcji zatrzymano 3 osoby.
  Trzy osoby zatrzymane za amfetaminę, marihuanę i haszysz

  ©Dariusz Gdesz

  Różnego rodzaju środki odurzające, w tym m.in. amfetaminę, marihuanę oraz haszysz znaleźli w dwóch mieszkaniach w Świdnicy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspierani przez funkcjonariusza służby celnej z psem tropiącym. - Z zabezpieczonych substancji można było uzyskać około 5 tys. porcji handlowych narkotyków. Policjanci znaleźli także pieniądze w kwocie 40 tys.
  złotych oraz ponad 500 Euro, broń gazową wraz z amunicją, 3 wagi elektroniczne, narzędzia służące do porcjowania narkotyków i kilkanaście telefonów komórkowych - informuje sierż. Magdalena Ząbek - oficer prasowa KPP Świdnica.

  W sprawie zatrzymano trzy osoby - dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat oraz 21-letnią kobietę. Wszyscy to mieszkańcy Świdnicy. Teraz policjanci prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy zabezpieczona broń była wykorzystywana do popełniania innych przestępstw.

  - W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi znaczna ilość środków odurzających, nawet do 12 lat pozbawienia wolności - przypomina sierż. Magdalena Ząbek.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łoli-git-szkielet

   aro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Brawo chłopaki!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   Policja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I prokuratura

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama