Droga Wrocław - Oborniki Śl.: Dwa remonty w tym samym...

  Droga Wrocław - Oborniki Śl.: Dwa remonty w tym samym czasie. Będzie paraliż

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Droga Wrocław - Oborniki Śl.: Dwa remonty w tym samym czasie. Będzie paraliż

  ©Przemysław Wronecki

  Kierowcy jeżdżący trasą z Obornik Śląskich do Wrocławia w wakacje mogą przeżyć ciężkie chwile. Ta droga będzie bowiem remontowana jednocześnie w dwóch miejscach. Dlaczego? Bo urzędnicy odpowiedzialni za ulice w mieście i województwie nie uzgodnili ze sobą terminów prac.
  Droga Wrocław - Oborniki Śl.: Dwa remonty w tym samym czasie. Będzie paraliż

  ©Przemysław Wronecki

  We Wrocławiu rozpocznie się remont na ponad 2-kilometrowym odcinku ulicy Pełczyńskiej - fragment od Ćwiczebnej do Kminkowej. Drogowcy będą tam frezować nawierzchnię drogi, na której ułożą siatkę szklano-węglową. Podobną technologię zastosowano np. na ul. Grabiszyńskiej. Pozwoli to na wzmocnienie jezdni, która jest utrapieniem kierowców.

  - Przejazd Pełczyńską to prawdziwy slalom. Ta droga od dawna prosi się o remont. Drogowcy co roku łatają dziury po zimie, ale na niewiele się to zdaje - mówi Zbigniew Walat mieszkający przy tej ulicy.

  - Po zimie stan ul. Pełczyńskiej jest tragiczny. Wzmocnienie nawierzchni jest konieczne - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

  Kłopot tylko w terminie, bo prace rozpoczną się prawdopodobnie na początku lipca i potrwają przez wakacje. A tymczasem na dalszym odcinku tej trasy do Obornik Śląskich, pomiędzy Szewcami a Zajączkowem, już ruszył remont, który potrwa do końca września. Kapitalną odnowę wysłużonej drogi przeprowadza Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Na trasie wprowadzono ruch wahadłowy sterowany światłami. Kierowcy skarżą się na gigantyczne korki, w których czeka się nawet dwie godziny. W wakacje sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

  - Nasz remont rozpoczął się wcześniej i był zapowiadany od dawna. ZDiUM wiedział, że będziemy prowadzić tam prace - twierdzi Krzysztof Kiniorski z DSDiK. - Zima była długa i roboty dopiero teraz mogły się zacząć. Nie możemy czekać z remontem, bo stan jezdni niedługo będzie zagrożeniem dla ruchu.

  Ewa Mazur twierdzi, że prace na Pełczyńskiej będą prowadzone głównie nocami i w weekendy. - Wakacje to najlepszy termin. Wtedy natężenie ruchu spada i roboty nie są tak uciążliwe dla kierowców - twierdzi rzecznik ZDiUM.

  Przypomnijmy, że we Wrocławiu zaplanowano też inne wakacyjne remonty ulic. Oto dwa przykłady:
  • Nowej jezdni doczeka się fragment ulicy Pilczyckiej, od ronda przy ul. Królewieckiej do skrzyżowania z Gosławicką. Wielu wrocławian uważa tę ulicę za część Maślickiej, która tak naprawdę zaczyna się od skrzyżowania z Gosławicką. To dobra wiadomość dla kierowców, bo jezdnia od dawna prosi się o remont. Drogowcy wyleją asfalt, a wzdłuż drogi powstanie chodnik. Remont ruszy na początku lipca i potrwa trzy miesiące.
  • Nową nawierzchnię zyska także ul. Kochanowskiego, od Różyckiego do mostów Jagiellońskich. Remontowana będzie jedna jezdnia - w stronę wyjazdu z miasta. Tu też prace potrwają do końca sierpnia.

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lipa dla wieśniaków

   marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   bulionerzy WON

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech remontują

   HANS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

   Trzeba znać tajną drogę żeby ominąć to całe zamieszanie. czas podróży i długość trasy porównywalna.
   W piątek czas przejazdu z Wrocławia do Obornik Śl. Bite 2 godziny.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tajna droga

   Hanek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   tajna droga na Kryniczno, to tak jakby z deszczu pod rynnę-nie polecam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pełczyńska - utrapienie dla pieszych

   Wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   Remont nawierzchni jest niezbędny, dobrze, że wreszcie ruszy. Szkoda tylko, że nie powstaną od razu chodniki i ścieżka rowerowa. Ta ulica jest też niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie remontują źle

   remontują też źle (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   Niektórym to zawsze jest źle. Byle tylko marudzić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszystko - fajnie ale czemu nikt nie chce

   W-w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 13

   koordynować działań tak aby byłu mniej kłopotliwe dla mieszkańców - tylko co jeden fachowiec to bardziej "Kiepski"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   URZĘDASY ze ZDiUM-u i DSDiK odpowiedzialne za koordyncję robót

   W-w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

   powinni tam stać przez 16 godzin dziennie (w ramach swojego urlopu) z tabliczką z napisem - "Jestem odpowiedzialny za ten BURDEL"


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w takim razie pytanko:

   Drogowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

   A w takim razie siku można?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Portero Deweloper

   antyportero (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 13

   Proszę uważajcie na hiszpańskiego dewelopera inwestującego we Wrocławiu. Jeden z budynków znajduje się w Leśnicy. Zapraszam na strony: http://porterowroclawopinie.wordpress.com/ oraz...rozwiń całość

   Proszę uważajcie na hiszpańskiego dewelopera inwestującego we Wrocławiu. Jeden z budynków znajduje się w Leśnicy. Zapraszam na strony: http://porterowroclawopinie.wordpress.com/ oraz http://porterowroclawgagarinalesnica.wordpress.com/ które opisują nasze problemy. Prosimy o przekazanie informacji gdzie się tylko da. Zachęcamy także do polubienia profilu na facebooku https://www.facebook.com/Antyportero Dziekujemyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pilczycka

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

   Piszecie o tym remoncie Pilczyckiej jakby to jakieś niesamowite przedsięwzięcie było, a to raptem może 100 metrów drogi. Przy okazji warto byłoby zadać pytanie co Maślicką, która jest w podobnym...rozwiń całość

   Piszecie o tym remoncie Pilczyckiej jakby to jakieś niesamowite przedsięwzięcie było, a to raptem może 100 metrów drogi. Przy okazji warto byłoby zadać pytanie co Maślicką, która jest w podobnym stanie.

   Do tego można dorzuć jeszcze fragment starej Pilczyckiej pomiędzy Kozanowską i Modrą. Ktoś zaplanował, że będzie można nim dojechać do Modrej, ale zamiast remontu przeprowadzono tam partacką łataninę. Teraz to co zostało ze starej ulicy przypomina pole minowe.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rekord

   fremmed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Cytat:” Drogowcy będą tam frezować nawierzchnię drogi”
   To fakt że frezują już od pewnego czasu. Pewnie chodzi o pobicie rekordu ślamazarności i braku zdolności do organizacji pracy....rozwiń całość

   Cytat:” Drogowcy będą tam frezować nawierzchnię drogi”
   To fakt że frezują już od pewnego czasu. Pewnie chodzi o pobicie rekordu ślamazarności i braku zdolności do organizacji pracy.
   Jak to jest możliwe że odcinki drogi o długości 100-200 m, są „remontowane” przez 3 tygodnie. Może pogadać z Chińczykami?
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez przesady

   Mieszkaniec Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

   Nie bardzo rozumiem dlaczego szanowna redakcja robi zamieszanie, próbując wymusić na czytelnikach ilość komentarzy! Nie robią dróg - źle, robią - jeszcze gorzej. Wątpię, żeby w obowiązkach zdiumu...rozwiń całość

   Nie bardzo rozumiem dlaczego szanowna redakcja robi zamieszanie, próbując wymusić na czytelnikach ilość komentarzy! Nie robią dróg - źle, robią - jeszcze gorzej. Wątpię, żeby w obowiązkach zdiumu było sprawdzanie kiedy są remonty dróg POZA WROCŁAWIEM, żeby kierowcy byli zadowoleni! Bez przesady Droga Redakcjo!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama