Eugeniusz Get Stankiewicz. Cudowne bogactwo rysunków

  Eugeniusz Get Stankiewicz. Cudowne bogactwo rysunków

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Eugeniusz Get Stankiewicz. Cudowne bogactwo rysunków
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Marek Grotowski

  Jednym z najcenniejszych współpracowników legnickiego Satyrykonu był Eugeniusz Get Stankiewicz, wybitny rzeźbiarz, grafik, miedziorytnik. Nie tylko o dziejach tej współpracy pisze Małgorzata Matuszewska
  Jego prace są bardzo cenną częścią kolekcji legnickiego festiwalu Satyrykon. Nic dziwnego, bo z Satyrykonem współpracował od lat, jako juror konkursu i autor dyplomów dla laureatów. I jak podkreślają ludzie, którzy z nim współpracowali, to nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Eugeniusza Geta Stankiewicza po prostu zastąpić się nie da.

  - Trudno o nim mówić, bo wciąż nie mogę się pogodzić z jego śmiercią - mówi Elżbieta Pietraszko z Fundacji Kulturalno-Społecznej Satyrykon, przypominając, że Get Stankiewicz z legnickim Satyrykonem współpracował od 1990 roku.
  - Wtedy się poznaliśmy - wspomina Elżbieta Pietraszko. - Poprosiliśmy go o pierwszy plakat. Potem zaproponowaliśmy mu współpracę, jako autorowi dyplomów - dodaje Pietraszko.

  Bo satyrykonowe dyplomy nigdy nie były "tylko" dyplomami, które twórca dostawał i odkładał na bok, w zapomnienie. To dzieła sztuki same w sobie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama