Obniżek nie będzie

  Obniżek nie będzie

  Katarzyna Kijakowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W "Oleśniczaninie", lokalnym dodatku do "Polski-Gazety Wrocławskiej", pisaliśmy o tym, że oleśniccy gastronomowie liczą na lepszą współpracę z władzami miasta.
  Rozmowa z Andrzejem Sową, radnym z Oleśnicy.

  Dlaczego miasto powinno wspierać oleśnicką gastronomię?

  Dlatego, że rozwoju tych usług oczekują mieszkańcy. Każdy ma ochotę lub potrzebę zjeść obiad w restauracji, spotkać się przy kawie, ciastku. Im większy wybór lokali, tym większa konkurencja, co przekłada się na starania usługodawców do podnoszenia standardów wystroju, jakości usług. Lokale gastronomiczne są też wizytówką miasta - przyjezdni jak zostaną ugoszczeni, tak nas zapamiętają.

  Czy w dobie kryzysu należałoby zastosować wobec tej grupy przedsiębiorców np. ulgi podatkowe?

  Nie można żadnej grupy przedsiębiorców traktować w specjalny sposób i nie sądzę, że tego od miasta oczekują gastronomowie. Bardziej zadowoleni będą z większej podaży lokali do wynajęcia na potrzeby gastronomii, zmniejszenia ograniczeń co do charakteru możliwej do prowadzenia działalności w określonych miejscach, szczególnie tych uznawanych za najbardziej atrakcyjne, lepszego zrozumienia specyfiki działalności i jej ochrony w sporach z mieszkańcami.

  Jak rozwiązać problemy sąsiadów lokali, którzy narzekają na zakłócanie ciszy nocnej?

  Nie można winić właścicieli lokali za to, co dzieje się poza lokalami, ani też na nich przenosić odpowiedzialności za czyny ich klientów. Zakłócającymi porządek może zajmować się tylko policja i już niedługo także straż miejska, więc do tych służb należy zwracać się z żądaniem interwencji, ale tylko w stosunku do winowajców.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama