Nauczą, jak wychować dzieci

  Nauczą, jak wychować dzieci

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Psycholog pokaże, jak być dobrą mamą. Warsztaty dla rodziców pomogą też ich dzieciom.
  W Kłodzku ruszają darmowe warsztaty dla rodziców. Popołudniowe zajęcia, na których psychologowie i pedagodzy będą podpowiadać rodzicom, jak lepiej wychowywać pociechy, sfinansuje Urząd Gminy w Kłodzku z pieniędzy funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi.
  - W tym roku warsztaty dla rodziców organizujemy już drugi raz - mówi Mariola Huzar z UG w Kłodzku. - Zaczynamy 17 marca. Są jeszcze wolne miejsca. Wystarczy zadzwonić pod numer 074-647-00-57 i się zapisać.

  Udział w warsztatach jest możliwy dzięki autorskiemu programowi przygotowanemu przez Ośrodek Edukacji i Psychoterapii w Kłodzku.
  - Coraz częściej rodzice proszą psychologów o rady dotyczące wychowywania dzieci - mówi Barbara Pełyńska, która wspólnie z Dorotą Kawińską i Zdzisławem Ustrzyckim opracowała program 30-godzinnego szkolenia.

  Jak podkreśla Pełyńska, gminy, organizując takie kursy, dają szansę rodzicom, których nie stać na prywatne wizyty u specjalistów.
  - A z roku na rok coraz więcej dorosłych ma problemy z wychowywaniem dzieci - podkreśla psycholog.

  Rodzice najczęściej nie radzą sobie z opanowywaniem złości w kontaktach z dziećmi, nie potrafią z nimi rozmawiać. Są też za mało asertywni.
  - Chcemy, by nasze kursantki, bo w szkoleniach biorą udział głównie matki, wyzbyły się przekonania, że są złymi rodzicami - tłumaczy Pełyńska. - Nauczymy je kilku zasad wychowania. Będziemy ćwiczyć asertywny ton głosu i odgrywać scenki rozmowy dziecka z zajętym rodzicem.

  Podobne szkolenia zorganizowało w ub. roku Polskie Stowarzyszenie Coachingu i Rozwoju w Warszawie.
  - Na nasze warsztaty zapisywali się nie tylko rodzice dzieci, z którymi już są problemy wychowawcze - mówi Ewa Sadowska, psycholog, która prowadziła warszawską szkołę dla rodziców. - Na zajęcia chodzili także tacy rodzice, którzy nie mieli problemów wychowawczych z dziećmi.

  Warszawskie stowarzyszenie planuje w tym roku wznowić warsztaty.
  - Sto lat temu rodzice radzili sobie bez psychologów - mówi Ewa Sadowska. - Teraz jednak żyjemy w innym świecie, inna jest współczesna rodzina, inne tempo życia. Rola psychologów w wychowywaniu dzieci będzie więc stale rosnąć.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama