Rusza „Bezpieczne Osiedle"

  Rusza „Bezpieczne Osiedle"

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rusza „Bezpieczne Osiedle"

  ©Kacper Chudzik

  Od poniedziałku, 16 listopada, rusza kolejna edycja wspólnej akcji głogowskiej policji oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - „Bezpieczne osiedle".
  Rusza „Bezpieczne Osiedle"

  ©Kacper Chudzik

  W ramach akcji 27 miejsc w Głogowie (Bloków, poszczególnych klatek i terenów wokół nich) zostanie objętych szczególną opieką policji. Patrole będą tam pojawiać się częściej, niż w innych miejscach. Punkty objęte programem wytypowano w porozumieniu z ZGM-em.

  – W klatkach pojawią się specjalne plakaty informujące o akcji. Do części mieszkańców trafią też dzielnicowi, którzy powiedzą o celach przyświecających projektowi – mówi podinspektor Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.
  – Będą zwracać szczególną uwagę na grupy spotykające się na klatkach. Nie chodzi tu jednak o dwie, trzy osoby, które tam się spotkają i będą ze sobą rozmawiać. Interweniować będziemy w przypadkach zakłócania spokoju innych czy aktów wandalizmu.

  Bywa bowiem tak, że młodzi ludzie imprezują na klatkach czy w piwnicach. Takie imprezy często nie kończą się dewastacją okolicy, o zakłócaniu spokoju nie wspominając.

  – Rocznie na naprawy po aktach wandalizmu wydajemy, a raczej wspólnoty wydają, duże pieniądze. To co prawda pokrywa ubezpieczenie, ale problem jest spory – mówi Adam Butyński, dyrektor ZGM-u.

  Po wcześniejszych edycjach akcji do policji trafiały informacje od mieszkańców, którzy zauważyli wzrost bezpieczeństwa w ich okolicy. Dlatego są one kontynuowane, a część adresów pokrywa się z tymi z lat poprzednich.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama