Kulturalny Dzień Dziecka

  Kulturalny Dzień Dziecka

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzień Dziecka. Nie wiesz, gdzie zabrać w tym szczególnym dniu swoją pociechę? Podpowiadamy. Oto nasz niezbędnik.
  Kulturalny Dzień Dziecka

  ©Mikołaj Nowacki

  Wrocław

  Poranki z ulubionymi bohaterami bajek i kreskówek. Poranki to pokazy bajek adresowane do maluchów powyżej drugiego roku życia. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie. Tym razem zobaczą m.in. "Hektor wraca do szkoły", "Kąpiel Wilsona", "Koko i tunel" i "Zielony Ninja".
  Multikino Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śląskich 2/4, 1, 2 czerwca, godz. 10.30, 12. Bilety: 11 zł

  Indiańska wioska i wyspa Piotrusia Pana dla dzieci. Dzieci będą mogły odkrywać zupełnie nowe światy i kultury. Poznawanie tajemnic najdawniejszego, starożytnego Egiptu, wizyta w indiańskiej wiosce, wyprawa na piracką wyspę Piotrusia Pana i szukanie skarbów ukrytych w zamku rycerskim - żaden mały poszukiwacz przygód z pewnością nie będzie się nudził.

  Magnolia Park, ul. Legnicka 58, 1, 2 czerwca, godz. 12-18, wstęp jest wolny.

  Eko Dzień Dziecka z recyklingu na Nadodrzu. Za pomocą surowców wtórnych dzieci stworzą gry planszowe i gry zręcznościowe. Powstaną ekowarcaby, ekobączki i eko- małpki. Będzie zabawa przy dźwiękach muzyki na recyklingowych torach przeszkód. Cały tor będzie składał się z surowców wtórnych. W tym czasie rodzice też się nie będą nudzić - samodzielnie namalują ekoobrazy.
  Infopunkt Łokietka 5, 1 czerwca, godz. 15, wstęp wolny

  Dzień dziecka z bajką tatarską i nogajską. Na najmłodszych widzów czeka świat pełen niezwykłych bohaterów, czarów i folkloru ludów koczowniczych. Bajki będzie czytał dziennikarz i poeta Musa Czachorowski. Dzieci zobaczą też spektakl "Nogajskie Bajki Ludowe" Teatru Bajek Nogajskich z Radomska.
  Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, sala widowiskowa, w ramach VI Festiwalu Kalejdoskop Kultur, 1 czerwca, godz. 15.

  Legnica
  Poznaj historię toruńskiego piernika. Ekspozycja prezentująca dzieje toruńskiego piernikarstwa znajduje się w specjalnie zaprojektowanej kodze w kształcie żaglowca. Wypełniają ją formy piernikowe, drewniane, gliniane i kamionkowe naczynia. Wszystkiego można dotknąć, a niektórych eksponatów nawet spróbować.
  Muzeum Miedzi, ul. Partyzantów 3, 1, 2 czerwca, godz. 10--18. Bilety: 10 zł

  Wałbrzych
  Popisy cyrkowców, gry i zabawy i bańki mydlane. Od poniedziałku do środy maluchy z Wałbrzycha i okolic będą świętować Dzień Dziecka w Galerii Victoria. Z dwudniowym opóźnieniem, ale za to hucznie. Przez cały dzień najmłodsi będą mogli oglądać popisy cyrkowców, puszczać ogromne bańki mydlane, skręcać w konkursach balony i wygrywać nagrody.
  Galeria Victoria, ul. 1 Maja, 3--5 czerwca, godz. 9-18, wstęp wolny.

  Jelenia Góra
  "Bajka z Jelonkiem" z okazji Dnia Dziecka. "Bajki z Jelonkiem" to kolejna po "Piotrusiu i wilku" propozycja czarnego teatru dla przedszkolaków, którą wyreżyserował Libor Śtumpf. To technika lalkarska, w której oświetlenie kryje przed oczami widzów animatorów lalek. Przygody chłopca, zwanego Jelonkiem, składają się z pięciu opo-wiastek. Zdrojowy Teatr Animacji, park Zdrojowy 1, 1 czerwca, godz. 9 i 10.30. Bilety: 15-30 zł.

  Weź udział w "Wojnie bajek" ze świata Andersena. W komputerowy świat Woj-tusia wkraczają postaci ze znanych bajek Andersena. Chłopiec, pozostawiony w pustym mieszkaniu przez zapracowaną matkę, spędza czas przed ekranem komputera. Nie czyta książek, ale jego życie zaczyna się zmieniać. MW
  Teatr im. C. K. Norwida, aleja Wojska Polskiego 38, 1 czerwca, godz. 10 i 17. Bilety: 20, 30 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama