Tereny na inwestycje w strefie jeszcze czekają

  Tereny na inwestycje w strefie jeszcze czekają

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W ubiegłym roku w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST-PARK trzydzieści siedem firm zainwestowało łącznie około 2,5 mld zł, czyli o ponad miliard więcej niż przed rokiem.
  Powstało około 4,5 tys. nowych miejsc pracy, zagospodarowano też 146 ha ziemi.
  Obecnie działalność prowadzą tam już 83 przedsiębiorstwa, w których zatrudnienie znalazło 30 tys. osób. Na budowę fabryk wydano 9,6 mld zł.

  Mimo spowolnienia w gospodarce, władze strefy planują nowe inwestycje.
  - W 2009 roku chcemy wydać około 15 zezwoleń na prowadzanie działalności gospodarczej na terenie strefy - zapowiada Agnieszka Siemkiewicz, specjalista do spraw promocji w WSSE INVEST-PARK. - Inwestycje kosztować będą około 500 mln zł - dodaje.

  Przedsiębiorcy, którzy już otrzymali zezwolenia, deklarują, że w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy w strefie powstanie od 1000 do 1500 nowych miejsc pracy.
  W związku z jej rozbudową planowane jest włączenie kolejnych 100 ha terenów inwestycyjnych. W niektórych podstrefach, takich jak: Kościan, Kłodzko, Nysa tereny inwestycyjne wykorzystane są już w 100 procentach. Nadal na inwestorów czekają między innymi w: Ząbkowicach Śląskich, Sycowie, Namysłowie czy Bystrzycy Kłodzkiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama