Menu Region

Dr Irena Eris - hotel z pięcioma gwiazdkami powstaje w...

Dr Irena Eris - hotel z pięcioma gwiazdkami powstaje w Polanicy-Zdroju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Elżbieta Węgrzyn

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Dr Irena Eris - hotel z pięcioma gwiazdkami powstaje w Polanicy-Zdroju Dr Irena Eris - hotel z pięcioma gwiazdkami powstaje w Polanicy-Zdroju

Irena Eris szuka kolejnej lokalizacji dla hotelu, tym razem nad Bałtykiem (© fot. Dariusz Gdesz)

Pięciogwiazdkowy hotel SPA Dr Irena Eris powstaje w samym centrum Polanicy-Zdroju, naniemal 4-hektarowej działce przylegającej do parku Zdrojowego. Ziemię odkupiono od Grażyny Kulczyk, która chciała tutaj postawić 6-gwiazdkowy hotel. Od marca trwa budowa, jej zakończenie planowane jest na koniec 2014 roku, zaś uroczyste otwarcie obiektu ma się odbyć w sylwestra.
- Od dawna szukaliśmy miejsca pod budowę w Kotlinie Kłodzkiej, pierwszą działkę w Polanicy-Zdroju oglądaliśmy w 2004 roku - mówi Tomasz Pieniążek, prezes zarządu Hoteli SPA Dr Irena Eris.

- To ważny krok w rozwoju naszej firmy. Hotele są tylko jednym z jej filarów, a tu w Polanicy--Zdroju powstaje prawdziwa perełka, najlepszy z naszych dotychczasowych projektów hotelowych - przyznaje dr Irena Eris podczas podpisania aktu erekcyjnego jej najnowszej inwestycji, realizowanej w Polanicy--Zdroju (powiat kłodzki).
Jedna z najbardziej wpływowych kobiet polskiego biznesu widzi w tej inwestycji szansę propagowania marki na Dolnym Śląsku, gdzie dotąd miała jedynie dwa instytuty badawcze we Wrocławiu.

Budowa ma kosztować ok. 50 mln zł, całość będzie mieć sześć kondygnacji (podziemia, parter i cztery piętra), łącznie ok. 12 tys. mkw. - Obiekt składać się będzie z trzech części. Powstanie część hotelowa, a z drugiej strony większe od niej SPA. Połączy je instytut kosmetyczny. Wysoko położony basen będzie dobrze oświetlony, a od strony miasta najbardziej widoczna będzie restauracja - wylicza Ryszard Girtler, autor projektu hotelu.

Choć, jak zapewnia Henryk Orfinger, mąż i współpracownik dr Ireny Eris, nigdy nie zamierzali zostać hotelarzami, to od 1997 roku dysponują czterogwiazdkowym takim obiektem w Krynicy-Zdroju, a od 2006 roku drugim na Mazurach. Obecnie poszukują lokalizacji dla hotelu nad Bałtykiem. Polanicki ma być najbardziej ekskluzywny. Ma liczyć ponad 75 pokoi hotelowych, 20 gabinetów zabiegowych, sale konferencyjne i rozbudowane SPA z saunami i basenem. W instytucie proponowane będą m.in. zabiegi pielęgnacyjne, dotleniające i regeneracyjne. W SPA znajdą się sauny suche, fińskie, łaźnia rzymska, jacuzzi i strefa relaksu. W centrum będzie można skorzystać z zabiegów oraz masaży.

Z inwestycji zadowolone są władze uzdrowiska. - W obiekcie będzie 150 miejsc pracy, liczymy też, że współpraca z tak poważnym inwestorem pozwoli nam pozyskiwać kolejnych - mówi Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy-Zdroju.
Hotele 5-gwiazdkowe muszą spełnić rygorystyczne wymogi. Lista jest bardzo długa. Każdy gość ma mieć dla siebie m.in. miejsce parkingowe. W hotelu musi być klimatyzacja, a apartamenty minimum 25 mkw. Poza tym obowiązkowe jest miejsce do odnowy biologicznej i ekskluzywny klub hotelowy.

Polanica-Zdrój w ostatnich latach przyciąga inwestorów.

Na kolejne inwestycje nie przyszło długo czekać. Wrocławski przedsiębiorca do końca tego roku otworzy tu Willę Alinę ze SPA. Jej 17 apartamentów będzie miało standard odpowiadający pięciu gwiazdkom. Trwają też prace w Willi Storczyk. Dotąd w uzdrowisku najbardziej ekskluzywnymi obiektami były czterogwiazdkowy hotel Bukowy Park i pensjonat Villa Polanica o tym samym standardzie.
10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

praca irene eris

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maateuko (gość)  •

Fajnie, że to nowe miejsca pracy, jak poszperałem na necie, to na forum pracowników na portalu gowork http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,823145 ludzie sobie chwalą, zobaczymy co to będzie, oby było dobrze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tylko 5 cio ***** ? ale drobne szalenstwa w tej pralni kasiory

+16 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pasza & Natasza (gość)  •

Sami "przebierancy" i nazwicha,a ponoc w Zimnej Wodce,na rogu Brackiej i Trembackiej,jak podaje polski Bild-wonet,juz wkrotce wybuduja 8 *+wy hotel,what szalenstwa w tej polszy...a hajcu niet

odpowiedzi (0)

skomentuj

co tam erisy i orfingery.....

+10 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polak (gość)  •

...napiszcie jak się żyje ...a raczej dziaduje Kowalskiemu!!!!!!!! no comm.

odpowiedzi (0)

skomentuj

no to polskie emeryty....

+11 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

EMERYT (gość)  •

....będą miały gdzie się leczyć .....no comm.,

odpowiedzi (0)

skomentuj

To znaczy że trzeba się kształcić i przekwalifikowywać

+5 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ollinna (gość)  •

w zawody usługowe gastronomiczno - hotelarskie, szkół nie brakuje. Praca w turystyce jest

skomentuj

Owszem jest

+24 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lpk (gość)  •

Za psie pieniądze i na umowach śmieciowych. A do tego traktują Cię jak popychadło.

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+8 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A. (gość)  •

Bliskość autostrady, dworca kolejowego, lotniska... to też niektóre kryteria by dostać gwiazdkę....

odpowiedzi (0)

skomentuj

A mieszkańcy bidują...

+33 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa (gość)  •

I kolejny hotel w Polanicy...A mieszkańcom tego miasta żyje się coraz gorzej, jest drożej, nie ma pracy, bo upadły wszystkie zakłady produkcyjne w okolicy. Połowa młodych ludzi wyjechała do Anglii, Irlandii, a Ci co zostali mogą na szczęście liczyć na pracę w Czechach. Zostali tylko starzy mieszkańcy Polanicy, a młodzi ludzie to w większości młodzież jeszcze ucząca się. Jest fatalnie...

skomentuj

dokładnie

+14 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marta (gość)  •

dobrze, że nie dziesięciogwiazdkowy

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie dokładnie

+9 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ha,ha (gość)  •

mówi się szkoda że nie 10*

odpowiedzi (0)

skomentuj